Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
Našel sem dve leti star intervju z vašim predsednikom. V njem fenomenalno razlaga zadevo s panji (toimamosamovslovenijizatojenajboljševvesoljuinmi smonekajčistoposebnega).
Kako se slovenski čebelarji razlikujejo od čebelarjev po svetu?
Najbolj po panju. Pri nas je 90 odstotkov panjev AŽ, v tujini so večinoma nakladni panji. Nihče nima čebelnjakov, kot jih imamo mi, in nihče nima čebelarske duše, ki jo čebelnjak prinaša. Vsak čebelar ima čebelnjak urejen kot domačo dnevno sobo, v tujini pa gre predvsem za industrijo. Slovenski čebelarji čebelarimo z dušo, ni nam vseeno, če kakšna čebela pade pod panj, ni nam vseeno, če kakšna čebelja družina propade. V tujini so se sprijaznili z od 20- do 30-odstotnimi izgubami čez zimo in zanje to ni nič katastrofalnega. Pri nas štejemo vsak panj, kar je tudi prav. Za čebele nam ni vseeno, zato gremo naprej, zato težimo k napredku.
siol.net/novice/slov...oce-132161
Zdaj mi je jasno, zakaj je slovenski med tako drag, tudi če ni strupen in tudi v primerjavi z zahodno Evropo. Ker Noč misli, da moramo slovenski kupci slovenskega medu slovenskim čebelarjem financirati njihove čebelarske dnevne sobe in božanje njihove čebelarske duše, mu lahko zaželim skorajšnje zapiranje meja Moje Dežele in uvedbo kazni za vsakogar, ki kupi uvožen med. Na šverc, ker uvoz medu bi bil itak prepovedan.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen