Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 18.08.2017 14:33
[kajulci]
Recimo da sem leta 2007 kupila stanovanje za 110k, kredit v Švicarjih. Glavnica je nato narasla v nebo, cene so padle, med krizo je bila vrednost stanovanja recimo 80k, glavnica pa narasla na 140k. Torej sem bila stisnjena v kot.

Zdaj je recimo moja glavnica, kaj pa vem, 120k, cena stanovanja pa recimo tudi 120k (sploh če sem ga ob nakupu prenovila, takrat, ko sem še imela denar). In banka mi da diskont 50%, banki sem dolžna samo še 60k. Stanovanje prodam, 60k ostane meni, 60k dobi banka.
Prosim res razlozi tole. Kredit je zavarovan s stanovanjem, katerega trzna vrednost je enaka glavnici? Zakaj hudica bi ti banka karkoli odpisala, ce ne placujes in stanovanje prodajo na drazbi bodo resili celotno glavnico?!?!

Ajd, ce bi dala vsaj negative equity primer (ki tudi ni redek pojav, samo slovenci so sveto prepricani da do tega ne more priti), ko imas recimo 120K kredita, stanovanje pa je vredno samo 80K. Tudi v tem primeru ti banka lahko proda stanovanje na drazbi po za 80K, 40K pa ji ostanes dolzna.

Edina zadeva, kjer bi se banki to splacalo je, ce bi ti lahko stanovanje prodala drazje (za cel znesek kredita), banka bi pa na drazbi lahko upala samo na nizjo ceno.

To pa ne vem ce je kdaj realisticni scenarij.

Aja, pa se ena napaka je v tvojem scenariju. Ce je stanovanje vredno recimo 60K se banki ob neplacilu se vedno splaca prodati tvoje stanovanje na drazbi (dobi 60K), za preostalih 60K si pa se vedno odgovorna ti (razen ce ne gres v osebni stecaj).

Banka ima dovolj priloznosti za izgubo svojega denarja ce gres v stecaj, zakaj bi ti ga odpisala kar upfront??

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen