Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Naj država reši še moje slabe odločitve!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

XODAT sporočil: 1.106
Moja osebna zgodba, na vrhuncu prejšnje krize izguba zaposlitve in nasvet delavcev zavoda za zaposlovanje, da si sami prostovoljno plačujemo pokojninsko zavarovanje, (moja prostovoljna doba nekaj manj kot 8 mesecev- zaradi tega delam zdaj 2 leti in 9 mesecev dalj) menda nas je cca 15000 prostovoljno skozi različno dolga obdobja plačevalo za pokojnine sedaj pa to enačijo z dokupom. Pa nam ustavno sodišče ni popravilo krivice.


ZPIZ-2 je prekomerno posegel v pravice tistih, ki so na podlagi določb ZPIZ/92 in ZPIZ-1 dokupili pokojninsko dobo. Ne gre samo za to, da so se tistim, ki so dokupili pokojninsko dobo, s sprejemom ZPIZ-2 poslabšali pogoji za pridobitev starostne pokojnine na podoben
način kot zavarovancem, ki zavarovalne dobe niso dokupili. Pri tem ni bilo upoštevano, da je bila dokupljena pokojninska doba pridobljena na podlagi posebne zakonske določbe, z nakupom oziroma neposrednim osebnim plačilom denarnega zneska, ki ga je na podlagi zakona določil ZPIZ in da je bilo o dokupu pokojninske dobe odločeno s pravnomočno odločbo ZPIZ. Še hujše posledice ima za pobudnike četrti odstavek 27. člena ZPIZ-2, ki se glasi “Ne glede na določbo prvega odstavka tega člena, pridobi pravico do starostne pokojnine tudi zavarovanec (moški in ženska), ki je dopolnil 60 let starosti in 40 let pokojninske dobe brez dokupa dobe.« ZPIZ-2 je s to določbo prekomerno posegel v položaj dokupljene pokojninske dobe in v ustavne pravice tistih, ki so jo dokupili.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen