Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-9939 sporočil: 17.846

0902ISXdX je napisal(a):


In Slovenci smo bili nevoščljivi komu in zakaj?
Slovenci smo se naveličali plačevati davke na nerazvite.
Naveličali smo se biti "polupismeni" u JNA, če nismo znali brati cirilice.
Osebno sem bil prisoten, ko je zastavnik tako posmehoval fakultetno izobraženemu sotrpinu, ki je sicer tekoče govoril švedsko, nemško in angleško, razumel je tudi srbohrvaščino in se potrudil slovensko.

In ne nazadnje ali pa predvsem - naveličani smo bili nedemokratičnega komunističnega režima, kjer se velikosrbska vzvišenost in večvrednost niti pogovarjati ni hotela o kakšni demokraciji ali o konfederaciji.
Unitarna, centralistična, komunistična Jugoslavija. To je bilo vse, kar so znali povedati.
In seveda tisto znamenito: en človek en glas. (S tem se tudi jaz strinjam, seveda ob upoštevanju in spoštovanju pravice do samoodločbe, pa naj štejejo svoje srbske glasove po mili volji vsak dan.)


Hej, Slovenija se je osamosvojila, ni ti treba naštevati vseh tvojih strahov in frustracij, ki so botrovale, da si zaobkrožil "DA" na plebiscitu.

A ja, tudi Koroška je danes del Avstrije ker so pač Srbi poslužili kot dober propagandni argument.

Jugoslavija je bila federativna država od AVNOJa 1943 pa naprej in nikakor ne unitarna (dej se podučit o tem kaj je temeljna razlika)

Bila je očitno toliko centralistična, da še RTV mreže ni mogla imeti enotne, temveč je JRT, Jugoslavenska Radio-Televizija, bila nekaj podobnega, kot je danes EBU, European-Broadcasting Union.. torej zveza nacionalnih RTV organizacij.

Kakor koli, veseli me, da si pokazal svoje pravi rasistični obraz. Vsaj vem s kom imam (ali še raje, nimam) opravka. Fuj!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen