Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
Zadnja sprememba: pobalin 12.05.2017 15:41
[MarijanMacek]
Kolikor je meni znano iz mojih industrijskih izkušenj so poskrbeli pač za okoljsko oceno prve faze investicije, ki pa je verjetno tudi navplivnejša. Firma pač gleda dolgoročno in izgleda, da ji posel kar cveti. Sestavljanje in štancanje pleha etc... je verjetno za naša okolja povsem sprejemljivo.
Ravno v to prakso se vtikam, da se okoljsko poskrbi samo za prvo fazo, čeprav ji mogoče, verjetno ali skoraj gotovo sledijo še druga, tretja itn. Več faz je dokončanih, manjša je verjetnost, da bo nekdo rekel stop. Vplivi na okolje se pa najmanj linearno seštevajo, nekateri pa tudi medsebojno krepijo.

Zato bi bilo pošteno in konstruktivno narediti presojo za cel kompleks in zadevo tako bolj ali manj pospraviti v predal. Saj tudi za delovna mesta (zlasti vlada/režim) zelo radi navajajo številke kasnejših faz. Sem pač zagovornik tega, da če bi že počel tisto, ga moraš pač dat noter. :-)
Vsekakor se pa nikoli ne da brez kemije. In kjer je kemija, so tudi vplivi. In kar mora doseči država in za kar bi se v bistvu morali boriti ekoteroristi je izpolnjevanje okoljskih zahtev, ki so bolj ali manj že v evropskih regulativah. A priori vpitje proti vsemu, kar ni na mojem dvorišču je sila neproduktivno.
Če bi delali tako, to ne bi bili več ekoteroristi. Da bi delali tako, bi morali imeti namesto (pretežno) družboslovnega zelo veliko naravoslovnega in tehničnega znanja. Kar poglej, kaj je po izobrazbi večina okoljskih aktivistov in agitatorjev v Deželi. Svež primer profesionalnega cuzanja denarja pod krinko skrbi za okolje, ki ne prinaša niti zrnca dodane vrednosti za okolje, je bil tu objavljen včeraj: oe.finance.si/8856844
Seveda se pa lahko hvališ, kako lep dan je zasija to pomlad, ko industrija ne dela, izjava nagrajenega "ekoterorista" Macerla. Toda ko imaš tako "lep" dan brez industrije je samo en majčken problemček. Nekaj 100 ali 1000 ljudi nima kaj početi, ko kozji pastir uživa.
Ne le, da nima kaj početi, tudi denarja nima, da od nagrajenega kozjega pastirčka kupovali mleko, sir, meso. In če ni denarja, tudi mrzka državna birokracija nima več kje vzeti za subvencije za velike eko kmete, ki so pripravljeni na neizprosen boj s tujim kapitalom, ki ne dela drugega kot poganja več kot sto let staro cementarno, ki je zdržala tri države, štiri ureditve (cesarstvo, kraljevino, federalno in nacionalno republiko), dve diktaturi, dve svetovni vojni ter prehod iz kapitalizma v socializem in nazaj.
sl.wikipedia.org/wik...a_Trbovlje
Druga stvar pa je posekati 66 ha gozda, na prvi pogled mala malica, toda ta gozd ima tudi okoljsko vlogo. Vsekakor je pa bosa predlagati selitev (pravzaprav nepotrebna, ker bo investitor pač poiskal prilagodlivejšo državo) v Kidričevo in posekati 130 ha gozda, kot je oni dan predlagal menda župan Kidričevega.
Tako. Namesto da bi že zdaj poskrbeli za varovalni pas dreves okrog bodočega tovarniškega kompleksa.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(