Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj Slovenija ni kot Avstrija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: Zakaj Slovenija ni kot Avstrija
[#2652806] 12.05.17 13:04 · odgovor na: najobj (#2652797)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [abohte]
> > > In kaj ti podatek, da je kraj 20 km iz Salzburga pove? Nič.
> > > Kot da bi rekel, da cene stanovanj v SLO ne dosežejo 2.000€/m2 v LJ, ampak na Bledu, ki je 50 km stran.

> > ... alzo, če je pri 1500 evrov neto plače najemnina za stanovanje 900 EUR, toti podatek ne pove nič, ampak pove ogromno, ker je Hallein (20 km od Salzburga) za Avstrijo podobna vukojebina kot Horjul (20 km od Ljubljane) za Slovenijo ... evo, in če to povežeš z deležem lastniških stanovanj v naslednjem stavku je 1500 evrov neto plače v Avstriji približno toliko kot 600 evrov neto plače v Sloveniji ...
> >
> > P.S.: ne me lovit na drugo decimalko ...

> Ja, 900 EUR, če potrebuješ kaj večjega, drugače si lahko najdeš tudi kaj cenejšega:
> www.immobilienscout2...oCgY_w_wcB
>
> Tudi hrani so v Avstriji pribl. enake cene kot pri nas, tako da je pri takšnih debatah potrebno upoštevati vse okoliščine, ker so razlike v živ. standardu, (tudi pri enakih plačah), lahko ogromne ...
> Skoraj gotovo pa se s 1.500 EUR v Avstriji živi bolje kot s 600 v SLoveniji.

... eh, saj jaz nisem hotel doktorirat iz primerjave standarda Slovencev in Avstrijcev, ampak ker je abohte bolj slabo razumel tisti post tam zgoraj, sem mu razložil, kaj je oni hotel povedat ...

P.S.: če komunisti pred osvoboditvijo slovenskega naroda leta 1991 ne bi tako lepo skrbeli za stanovanja tlačenih in preganjanih, svobodni Slovenci danes sploh ne bi nič, ker še živet ne bi imeli kje ...
Ja, svoboda je že takrat bila očitno v ceglih. In je tam tudi ostala.
www.youtube.com/watc...Sy529JLpAI

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen