Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
[kura1a]
vse v duhu m.pijadeja :

A drug Moše Pijade je govorio: «Potrebno je zato stvoriti tako mnogo beskućnika da ovi beskućnici budu većina u državi. Stoga mi moramo da palimo. Pripucaćemo pa ćemo se povući. Nemci nas neće naći, ali će iz osvete da pale sela. Onda će nam seljaci, koji tamo ostanu bez krova, sami doći i mi ćemo imati narod uza se pa ćemo na taj način postati gospodari situacije. Oni koji nemaju ni kuće ni zemlje ni stoke, brzo će se i sami priključiti nama, jer ćemo im obećati veliku pljačku. Teže će biti s onima koji imaju neki posed. Njih ćemo povezati uza se predavanjima, pozorišnim predstavama i drugom propagandom. Tako ćemo postepeno proći kroz sve pokrajine. Seljak koji poseduje kuću, zemlju i stoku, radnik koji prima platu i ima hleba, za nas ništa ne vredi. Mi od njih moramo načiniti beskućnike, proletere. Samo nesrećnici postaju komunisti, zato mi moramo nesreću stvoriti, mase u očajanje baciti, mi smo smrtni neprijatelji svakog blagostanja reda i mira».
-
-----------
ZVESTI NASLEDNIKI.
Ta citat ni citat Moše Pijade pač pa potvorba zgodovine in ni najden nikjer v nobenem arhvu, ki jih hrani zgodovinska stroka. Sploh pa ga ni izrekel na 2, zasedanju Avnoja kot se po desničarskih forumih napačno piše. To so dokazali tudi pomembni zgodovinarji. Ne da bi branil komunizem, vendar tudi kritika ne sme temeljiti na lažeh.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen