Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[Bostjan89]

Praksa opisana v erektorju je dejansko obstajala, morda tudi še obstaja, izkusil sem jo kot pacient, ko sem šel na pregled k privatniku ki je bil tudi predstojnik klinike v javni mreži, kakšnih 10let nazaj. Gre za najbolj etično sporen in tudi zakonsko prepovedan način prehajanja med javnim in zasebnim zdravstvom, pohvale študentom, ki so jo opisali, morda si jo veliki mediji niso upali...
V Erektorju je leta 2012 prof. dr. Igor D. Gregorič, priznani srčno-žilni in torakalni kirurg, ki je v ZDA že 35 let, med drugim povedal: “Najbolj mi je ostal v spominu stavek dr. Frazierja, ki je rekel: »Jaz sem zaprisegel Hipokratovi zaprisegi, ne državi niti nobeni zavarovalniški firmi, ampak pacientu in pacient je vedno prvi.« Mislim, da je to fenomenalna poslanica za nas zdravnike in tudi za vas študente. Pacient mora biti vedno prvi v vsakem razmišljanju...Jaz imam pravzaprav tukaj Hipokratovo prisego (pokaže na papir na mizi), ki je na moji mizi, tako da jo imam vedno pred sabo..Kot zdravnik nikoli ne smete razmišljati o denarju, nikoli. Res je, da moramo tudi mi razmišljati o eksistenci, vendar ko si s pacientom, ne razmišljaš, ali bo plačal ali ne, ali boš zaslužil toliko, ali bo pogovor trajal 5 ali 10 min. Odgovoriti mu moramo na vsa vprašanja. Med pacientom in zdravnikom se mora vzpostaviti vez, »bond«... Doseči morate spoštovanje, da bo publika, se pravi populacija Slovenije znala ceniti vaše delo. Zato je potrebna moralna in etična neoporečnost“, je rekel zdravnik Gregorič, ki zagotovo ni član Kuštrinovega sindikata.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen