Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

exarkun sporočil: 15
čas vnosa: 20.01.17 12:46
[gsavli]
> Zdravstvene storitve, ki se izvedejo na zahtevo zavarovane osebe in ki po mnenju > pristojnega zdravnika niso potrebne glede na njeno zdravstveno stanje.
>
> Komentar Financ: Po eni strani je prav, da se omeji nepotrebne preiskave in storitve v zdravstvu, ki zelo veliko stanejo. Po drugi strani pa - si predstavljate prihodnje borbe pri zdravnikih, ko bo pacient zahteval še to ali ono preiskavo, zdravnik pa bo rekel, da ni nujna in da jo naj kar sam plača?

Komentar Financ je seveda zadel.

To že obstaja. Enih 10 let nazaj se je ZZZS spomnil, da so "vsi nenujni pacienti v dežurstvu samoplačniki". Ko sem drugemu (zelo restriktivno, v dveh mesecih je bil drugi tak) na urgenci zaračunal nenujno obravnavo, se je šel pritožit na ZZZS in smo mu morali denar vrniti.

Poleg tega je tu vedno vprašanje na strani zdravnikov: "Kdo bo kriv in koga bodo jebali, če se kasneje izkaže, da pa je vseeno bilo nujno, kar se seveda lahko zgodi. Glej - primer Kajtna, pa uni Makedonec ne vem že kje, ipd". Odgovor je jasen, zato tu ni za pričakovati sprememb.

Ministrstvo, politika in podobni ne bi sprejeli nobene še kako potrebne, a nevšečne poteze in odgovornosti zanjo. Odgovornost premikajo po lestvici navzdol v pravem jugobalkanskem stilu "nisam ja odavde, ne znam ja ništa". Na koncu bodo verjetno kar zdravnikom in po možnosti še sestram očitali, da "imajo vse možnosti skrajševati čakalne dobe z zavračanjem nenujnih preiskav", a kaj ko se z napotnice in kratkega pogovora ne vidi vedno, kaj je in kaj ni nujno in zdravniki za to tudi nismo pripravljeni dajati naše kariere in lajfa na tnalo. Pa kaj to sploh pišem, nenazadnje so skoraj vse afere v zdravstvu izhajale iz tega, ker se je kak zdravnik odločil nečesa ne narediti. Bomo naredili vse za paciente, nič bat, seveda pa vse, ko pride pacient na svojo vrsto v čakalni vrsti.

In zaključek in rezime te "reforme"?: Pričakujte še daljše čakalne vrste. You haven't seen anything yet.
Bom tukaj citiral kar sem že napisal pod podoben članek:

"Po mojem se izračun ne bo izšel, ker so visoke plače že itak zelo obdavčene (Laffer pa take fore). Po mojem se politiki zavedajo, da bo šla kvaliteta zdravstva dol in razmišljajo samo o tem kako prevalit čim večji del krivde na zdravnike (sploh, če odide večje število zdravnikov bi bil to še najbolj idealen rezultat za politiko). Kakorkoli obračamo slovensko zdravstvo dejstvo je, da za 10 jurjev ne moreš kupit novega A6 ali serijo 5. Za ta denar dobiš staro A6/5-ko, ki je večji del časa na servisu kot na cesti (ali pa dobijo novega samo nekateri kupci, ker ni dovolj za vse). To volilcem ni všeč in hočejo na vsak način vsi novega in to takoj. Politiki so v vlogi prodajalcev, ki jih kupci/volilci volijo vsaka 4 leta. Tak odnos je nevzdržen, ker o tem ali boš imel službo odločajo nerazumni kupci, ki mislijo, da lahko od prodajalca izsilijo novega A6/5 za 10 jurjev (normalno o zaposlitvi odloča nadrejeni, ki bi takoj razumel, da so zahteve kupcev nerazumne in bi prodajalec brez posledic lahko odslovil wannabe kupce). V našem hipotetičnem primeru pa se stvari zapletejo in prodajalec prelaga krivdo na delavce v tovarni v smislu, da so leni in ,da ni njegova krivda, če kupec ne dobi željenega avta oziroma samo določeni kupci dobijo novega A6/5 ostali pa starega in čakat v vrsto (prodajalcu je jasno v interesu obdržat službo in hkrati razume, da ne sme povedat resnice kupcem in sicer, da ni keša za vse njihove želje, ker bi ostal brez službe). Delavci sčasoma popizdijo in začnejo odhajat v takem številu, da se proizvodnja ustavlja, prodajalec pa se veselo trka po prsih in se dere kupcem : "Saj sem vam rekel, da ni moja krivda, delavci so krivi!"."

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen