Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Nemška in korejska prevlada v avtomobilskem Detroitu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-202494 sporočil: 2.309
[usimoncic]
> [PyotrNovak]
> Šele ko bodo nemci amortizirali naložbe v diesel norijo, bodo evropejci spet smeli zadihat bolj čist zrak. Tole je od istega instituta, ki je bil en od od tistih, ki so razkrili Dieselgate. Onim tam preko so stvari uredili evropejliki pa crknite!? Nemci oh in sploh? Že par let ne.
>
> Diesel-Pkw schmutziger als Diesel-Lkw
> www.google.com/searc...hr+als+LKW
>
> začel sem malo brskat zakaj bosta Paris in London prepovedala dizle.
>
> O ogljikovih nanodelcih, ki se usedejo v pljuča in motijo absobcijo kisika pa tudi NULA napisanega.

Mene bolj kot nemška norija okrog dizlov skrbi napoved nove nemške norije okrog elektrike. Že res, da Evropa dizle priviligira na razne načine, a še vedno ima potrošnik izbiro. Za elektriko pa napovedujejo precej večjo norijo. Jaz se samo tolažim, da se nobena juha ne poje tako vroča, kot se skuha.

PS: Nikoli si nisem lastil dizla in ne odobravam raznih politik (nižje trošarine, popustlivejši okoljski standardi, ...) za priviligiranje dizlov v prometu.
Nekateri pa pravijo, da so bencinarji bolj škodljivi, kot dizli:

Benziner verursachen mehr Feinstaub als Diesel
Benzinmotoren nicht unbedingt umweltfreundlich
Die Deutsche Umwelthilfe (DUH) und der ADAC fordern gleich hohen Feinstaubgrenzwerte für Benzin- und Diesel-Autos.
Moderne Benziner sind mit einer grünen Umweltplakette ausgestattet und dürfen so in die Umweltzonen von Großstädten fahren. Doch neue Benzinmotoren mit Direkteinspritzung emittierten Feinstaub in vielfach höheren Mengen als Diesel-Pkw, erklärte die Umwelthilfe im September 2011 in Berlin. Der ADAC wandte sich gegen Pläne des europäischen Autohersteller-Verbandes ACEA, für Benziner Grenzwerte festzulegen, die um das Zehnfache über denen für Diesel liegen.

Več tukaj:
www.3sat.de/page/?so...index.html

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(