Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo bo dobil službo v slovenskem Uberju?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Kdo bo dobil službo v slovenskem Uberju?
[#2615471] 08.09.16 13:35 · odgovor na: Gustl (#2615462)
Odgovori   +    2
[Gustl]
Smer je po mojem kar jasna. Kako se bo rešilo ovire in pasti malo manj, je pa že "reševanje just-in-time" problemov verjetno priložnost za celo serijo startupov za dobit investitorje. Ker problem je realen in potencialno zelo drag.
Bistven problem je ekonomsko ovrednotiti ceno "prekerstva". Ker hitro ga lahko podcenis (kot delodajalec), potem pa imas jebo.

Sicer ne vidim, zakaj bi bili stroski nizji, ce bi podjetja poslovala tako. Ker tako kot drugje tudi tu nastopi ekonomija obsega ene firme s tisoc zaposlenimi vs 1000 espejem.

Meni se zdi - in zato sem do tega skepticen - da gre ekonomsko cist lepo za "tragedy of the commons" - stroski bodo v koncni fazi prevaljeni na druzbo, obenem bodo pa firme lobirale za nizje davke, druzba/drzava bo morala pa se te stroske pokriti. Recimo zdravstveno oskrbo za nezavarovane, stroske delozacij in druzinskega razsula zaradi izpada dohodkov, itd.

In na zalost vidim precej vecje in direktne prihranke v tem, da enostavno vse to "placa drzava", prihranke pa poberejo firme. In se upirajo placati svoj delez davkov, tako kot apple.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen