Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pozor, fiksna obrestna mera ni nujno fiksna

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-32466 sporočil: 2
čas vnosa: 03.08.16 09:27
1. Tukaj je noro vse kar vzameš nad 20let. Ali je to fiksna ali pa varijabilna obrestna mera. Ne more biti klavzula kar nekje zapakirana. Lepo vse piše. Samo natančno moraš prebrati. Če si pa nepismen pa si vzameš tolmača.
2. Fiksna je trenutno ugodna. Varijabilna je seveda super ampak za max 15let. Po taki gospodarski lukni vedno sledi rast. Kredit ni nikoli pameten. Samo če ti ne preostane druge možnosti si primoran vzeti stanovanje na kredit. Jaz sem imel srečo da so nam nekaj starši dali polovico pa je kredit. Pravkar vzel na fiksno oprestno mero. Sem stokrat prebral pogodbo in v pogodbi piše, da se mi lahko zviša obrestna mera do enega odstotka samo v primeru, če nisem več komitent banke. To me precej ceneje pride, kot da bi šel v najem. Ne vem zakaj bi nekoga financiral, če lahko imam kasneje svoje.
3. Vemo kako je z analizami in špekulacijami. Z banko se da vse zmenit. Kolega je imel obrestno mero 4%. Nedolgo nazaj je dal prošnjo, če mu jo lahko znižajo. So mu jo odobrili in spremenili na 2,5%.
4. To kar praviš je res. Amapak kaj dolgoročno pomeni? 10 let ali 30let? Pri fiksnem vsaj vem kakšen je znesek, Trenutno je tak, da ga lahko komot odplačujem. Banka čisto nič ne tvega. Ima hipoteko nad staovanjem, plus sem še zavarovan, če se mi kaj zgodi dobi banka poplačano. Zaradi tega sem tudi precej dobro fiksno obrestno.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(