Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pozor, fiksna obrestna mera ni nujno fiksna

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-116402 sporočil: 4.340
Jaz sem ob iskanju posojila vse izrecno vprašal, če je fiksna obrestna mera res fiksna, ali imajo tisti člen, ki jim omogoča prilagajanje, pa so mi vse banke izrecno zatrdile, da tega člena nimajo v pogodbi. Me pa malo bega tale Arharjev stavek:
Primer: posojilo po dvoodstotni fiksni obrestni meri za 30 let pomeni za banko veliko tveganje, zato je poslovna praksa takšna, da se v pogodbo doda klavzula, da se po recimo petih letih preveri, kje je pogodbena obrestna mera glede na takratno tržno.
Po mojih izkušnjah ti na 30 let nihče ne da fiksno obrestno mero, pa tudi na 15 let je 2,0% fiksna obrestna mera nedosegljiva kljub dobri boniteti kreditojemalca, visokem zastavnem razmerju in pogajanjem. Mogoče bi šlo, če bi bil Simona Dimic.

Sicer sem pa na koncu vzel spremenljivo, saj razlika 0.6% in več po mojem ne odtehta "varnosti". Menim, da euribor še ne bo šel na 0.6% in več kar čez noč, saj ne vidim nobenih znakov, ki bi kazali na kakšno hudo gospodarsko rast. Prej bi rekel, da je na vidiku nov paket dreka, ki leti v ventilator. Če pa euribor drastično naraste recimo v drugi polovici kreditnega obdobja, pa to že precej manj vpliva na obrok, predvsem pa se do takrat že precej privarčuje z nižjimi obroki.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen