Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Kia tekmecem: ''Ne ogrožam vas, le kažem kaj znam''

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-116402 sporočil: 4.340
Kia Optima je gotovo super nakup, ker "pri Kiji vsaj razumejo, kaj pomeni garancija za razliko od VW." Verjetno bo nekaj takega zapisal forumaš Niki11. Jaz pa raje sploh ne pomislim kako morajo VW uvoznik in serviserji trpinčiti svoje stranke. Že moja Kia, ki je še vedno v tistem famoznem programu 7 let garancije, bolje rečeno 7 let zajebancije, je v takem stanju, da si z njo ne upam na kakšno daljšo pot.

Pred pol leta mi je recimo v ta avto uspelo naliti celih 52 litrov bencina, čeprav ima po podatkih zgolj 50 literski tank. Razlog za ta dosežek so lepo vidni na www.dropbox.com/s/2w...k.pdf?dl=0 Nanj sem posumil že takoj, ko sem pod avtom na črpalki videl lužo bencina, za katero sem nekaj časa še naivno upal, da ni iz mojega avta. Pa verjetno ste uganili, da počenega tanka na šest let starem Ceedu garancija ne krije. Dobavnega roka in ceno za nov tank pa gotovo ne bi nihče uganil. Namig: vsako zase je zadosten razlog, da sem sem odpravil na odpad.

Druga čudovita izkušnja je bila pred nekaj tedni, ko se je moj Ceed odločil, da tokrat pa zares ne bo vžgal. Niti po tretjem, niti po desetem poskusu... Naslednji dan je šel z avtovleko na pooblaščen servis, kjer je vžgal v prvo, tester pa ni pokazal ničesar. Dan zatem je med vožnjo v službo motorju kar padala moč, poraba pa šla v višave. Po službi je šel avto na BHS servis, kjer so ugotovili, da naj bi zaj*** števec glavne gredi. Po menjavi senzorja so simptomi zaenkrat izginili. Motor je sicer še vedno pod garancijo, tako da bi odprava napake morala biti brezplačna, a žal so napako našli in odpravili šele na nepooblaščenem servisu, čeprav se občasno pojavlja že od novega.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen