Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2604018] 27.06.16 13:14 · odgovor na: pobalin (#2604010)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Evo, recenzija druge od treh današnjih PROperl: pro.finance.si/GRAWE...-prihranke

> Poceni denar vam lahko posuši pokojninske prihranke

No, tisti oglaševalec od prej je dokazal, da to lahko doseže tudi super pripravljen sklad, da ne omenjam še enega referenduma.

> Vsak od nas bi moral do upokojitve pri 65 letih za pokojninsko rezervo privarčevati šest zdajšnjih letnih neto plač
> Sliši se preprosto, vendar pa bi morali zaradi nizkih obrestnih mer teh 78 tisočakov dobesedno prigarati.

A ne ga lomit, a kar dobesedno? Ker sicer je pa ta denar zrasel na drevesu graškevsestranske zavarovalnice ali pa padel s štajerskega neba? V vsakem primeru pa se prav res sliši silno preprosto prišparat šest letnih neto-neto plač (po izračunu za oglas 6 x 12 x 1083 EUR = 78 jurjev). Še bolj preprosto je to najbrž za tiste, ki imajo 600 EUR neto plače, ker oni morajo prišparat samo 6 x 12 x 600 = 43,2 jurja. In po obetih neke zavarovalniške hiše, ki te v svojo komercialno past tukaj vabi z zastraševanjem v obliki nežno zakritega oglaševanja, tako za prvega kot tudi drugega velja, da "bi lahko ob javni pokojnini 30 let črpal za udobno življenje dovolj visoko mesečno rento".

Stavek, ki menda najbolj izpolni pričakovanja bralca, ki je podlegel fear-mongering psevdo svetovalnemu naslovu:

> Nekateri se odločajo za obveznice, drugi za sklade, spet tretji se odločijo za investicije v delnice, zlato, morda celo valute.

Še brezplačna pobalinska pripomba: v času, ko se shranjevanje denarja zaračunava ali pa je vsaj nedonosno tudi v največjih in najmočnejših gospodarstvih, dvakrat razmislite, zakaj bi ravno vaš denar ravno pri finančno-mešetarski hiši rasel kot vzhajano testo.
Pobalinsko do skrajnosti!

Čakam na tvojo analizo oglasnih clankov za trading platforme, kjer mizret osmanovic zaskuzi 1000€ na mesec od doma zgolj s skedenjem in ponavljanjem trejdov zgoraj omenjenih strokovnjakov :-) To mu je omogocilo da je pustil službo obmocnega pospesevalca prodaje varnostnih storitev v sektorju Dravlje in se osredotocil na lepse strani bivanja, denimo branje avtobiografije zlatana ibrahimovica.

Jaz bi kot amaterski sociolog kulture (nisem se strokovno izobrazeval, zgolj zanimivo mi je) vprasal sirno javnost, kako to, da ti perkmandeljci svoje buce prodajajo ravno bazi Financ, ki so znane po nadvse izobrazeni in financno pismeni, zahtevni publiki? Zakaj ne v slovenskih novicah ali delu?

Morda so zgresili perkmandeljci... Ali pa sem jaz cisto prevec optimisticen o preudarnosti managerjev, uspesnih podjetnikov, in ostalih stebrov druzbe, ki se napajajo z nepristransko analizo druzbenih in financnih zadev, ki je na voljo v tem cenjenem obcilu...

(razmisljam o novem nicku... A sem lahko pobalin2 ?)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen