Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: FOREX TRADING

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mimoidoci sporočil: 5.985
[Borza] Tema: FOREX TRADING
[#2592754] 19.04.16 18:40 · odgovor na: anon-341605 (#2592710)
Odgovori   +    0
[Tornado34]
Mimoidoči in tilenrexi meni je vseeno na kak način vidnva kupujeta delnice. Na Slovenskem trgu je seveda TA neuporabna saj je premala likvidnost in je preveč podvržen političnim ter drugim interesom(To verjetno ni loterija).
Zadnje čase se poskuša obuditi ampak je kar zaspana mačka. Po dividendnih rokih gredo tečaji malo nazaj, potem pa zopet ko se bližajo predložitve uspešnosti ali kaka govorica o prevzemu zrduževanju ali kaj podobnega zopet cene malo zrastejo. Tako da na tem področju ne uporabljam TA in sem zelo malo aktiven oziroma tu in tam ob kakem večjem popravku kaj dodam.

Sedaj odgovor na to da se nisem pripravljen učiti od nekoga ki ni ravno zvezda seveda ne drži. Če mi boš ti povedal kaj novega in to podkrepil z dejstvi ti bom zelo hvaležen, ob priložnosti, če bi do nje prišlo, plačam tudi pijačo.

Kar se tiče prej omenjene opcije pa je tako, da se ne spomnim več točno kakšna je bila. Lahko pa povem zakaj ni bila pozabljena ali kaj drugega. Takrat so borze začele vreti in seveda so banke kakor je tudi DB izdajale zelo ugodne PUT ali SHORT opcije, certifikate itd, saj so menile da nimajo kaj izgubiti. Pa da se navežem na TA (zopet), nisem kupil opcije ko je že bil M pattern izoblikovan, takrat že vrabci piskajo o tem in je bila kriza že prisotna. Moja predpostavka je bila da je trg prevroč in ko je naredil popravek in se odpravil nazaj proti prejšnjemu vrhu, da če ga ne doseže ali bodo določeni pogoji izpolnjeni da se takrat vstopi v SHORT pozicijo preko te PUT opcije.

Lahko pa ti dam še drug primer na katerem sem nekaj zaslužil, ki ima podobno zgodbo ampak je bilo malo več znanja odzadaj in nekaj sreče. Torej zlato je naredilo prvi vrh in nato popravek, vsi guruji in ne vem še kdo so piskali da bo zlato šlo v drugo nevem koliko preko 2k verjetno celo do 3k. Odkupovalnice zlata so se odpirale po SLoveniji kot gobe po dežju. Sam sem se ravnal po prej omenjenem stricu, da ko že vsi vrabci o nečem piskajo in vedo vse povedat je bolje avtobus zapustiti oz. obrniti v drugo smer. Počakal sem na znak s pomočjo TA in odprl SHORT pozicije. Zadele so svoje cilje in to je to.

Lahko bi še pisal o SG skladih na zlato in njihovem zaprtju tik, skoraj tik ( če se dobro spomnim) pred krizo ali pa o tem kako je Zlato naglo skočilo v času krize ostale žlahtne kovine so sledeile samo Srebro je potrebovalo kar nekaj časa da je začelo slediti ali pa o AAA ocenah na določenih derivatov na hipotekarne kredite, pa Enroni in prirejanje bilanc itd.
Pa mi povejta koliko je tu loterije oziroma koliko je tu bila temeljna analiza na boljšem od tehnične, če je TA že tako zlo.

Verjetnoj e kombinacija obojega najboljša varianta. Kot sem povedal v prejšnjem prispevku, ko najdeš nekaj kar bi naj bilo v skladu s pogoji za rast ali padanjem potem na podlagi TA najdeš najbolj ugoden vstop. Sedaj če pa je to loterija pa naj bo.
Hvala za opozorila, sem hvaležen.

Mislim pa da bi težko preživel v tem kaotičnem trgovalnem svetu od leta 2008 ali 2009 do sedaj če mi te zadeve ne bi pomagale.

To je bila moja zadnja razprava kar se tiče TA. Sem pa še naprej na voljo pri razpravah in pogledih na določene valutne pare in podobno.

To da je TA problematična, sploh ne pomeni, da je pa rešitev v FA. Problem je, ko človek ne ve kaj točno počne in ko v to verjame. In če gre za horoskop ali religijo, kakršna je tudi TA, potem se ti sčasoma izkrivi tudi moč argumentiranja. Postaneš vernik.

Že to, da si kritikom TA avtomatsko pripisal verjetje v FA, je izkrivljena argumentacija. FA ima v argumentaciji (za/ proti) eno samo prednost, da je kot pojem še širša in še bolj neoprijemljiva kot TA. Pri TA gre namreč za precej bolj konkretizirane bedarije.

Nadalje govoriš o nekem primeru trgovanja, kjer si uporabil še več znanja in bil v isti sapi deležen še nekaj sreče. Kako pri takih metodah sploh ločujemo delež znanja od deleža sreče? Kaj če je delež znanja 0? Kdo še -razen vernikov- argumentira zadeve na tak način? Z argumentacijo znanja in sreče je namreč lahko vsaka TA uspešna, tudi če temelji na kavinem zocu. Treba je samo verjeti v znanje iz zoca, ki mu blagohotno in samokritično pripišemo še malo sreče.

Najlepša pa je moč argumenta v stavkih tipa: "Mislim pa, da bi težko preživel v tem kaotičnem trgovalnem svetu od leta 2008 ali 2009 do sedaj, če mi te zadeve ne bi pomagale". Moj odgovor: seveda bi preživel in si preživel, problem pa je, da si izgubil ogromno časa in da imaš donos približno enak pričakovanemu. Ta pa (ob veliko transakcijah) znaša natanko 0 minus trgovalni stroški (oziroma bid/ ask spread).

P.S.: Če te navdušenje za TA v naslednjem letu ne bo zapustilo, te jaz peljem na pijačo. Ti pa s seboj prineseš trading record. Ti bom v treh (zelo argumentiranih) točkah zaupal zakaj TA ne deluje. Trenutno se mi ne da, ker nas tule tudi nihče ne bere.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(