Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-370806 sporočil: 25
čas vnosa: 09.04.16 11:34
Spoštujem avtorja, zelo pametno je (dosedaj) že velikokrat izrazil mnenje, v glavnem sem se lahko le strinjal. Ta komentar pa je preveč podoben reklamam, ki se med branjem portala vsiljujejo, hoče biti tak, da bo več prodal.
Zelo malo je ljudi, ki imajo resen problem, ki ga ne morejo rešiti drugače, kakor na sodišču, ki bi se tega veselili. Počasnost civilnega sodnega reševanja in neučinkovitost takih rešitev daje motivacijo nepoštenim, da se pustijo tožiti, ker imajo celo možnost da zmagajo, če ne zmagajo pa so vsaj pridobili na času.
V kazenskih zadevah običajno udeleženci ne pridejo na sodišče po lastni volji, če niso ravno oškodovanci tožilci ali subsidiarni tožilci po odstopu državnih tožilcev, ki lahko zahtevajo od sodišča (ki sicer ima možnost zavreči absurdne in nemogoče zadeve, če to le hoče) opravljanje preiskovalnih dejanj in vlaganje zasebnih obtožnic, ki praktično nimajo izgledov za uspeh, lahko pa se z njimi šikanira posameznike, naprimer po petindvajsetih letih za domnevni umor po zakonodaji države, ki je ni več in je vmes zakon predvideval najvišjo kazen dvajset let zapora in zastaranje za isto dejanje v petindvajsetih letih).
Morda sem prispevek prebral prehitro, a zdi se mi, da je napisan zelo plitvo in pavšalno. Avtor je pisal že mnogo boljše. Upam, da (je) (ni) to napisal kdo drug pod njegovim imenom?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen