Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

grekom1 sporočil: 349
[gsavli]
> [grekom1]
> Kuštrin, ne bluzi. Ne more nekdo v redni službi misli še na diagnoze in probleme v popoldanski. Fuzbal je sprostitev, popoldansko delo pa je dodatna psihična obremenitev in lahko povzroči padec koncentracije v normalnem delovnem razmerju. V primeru smrti zaradi zdravniške napake bi moral tak zdravnik odgovarjati za uboj iz malomarnosti!

Kaj pa ce imas doma dojencka in ne spis cele noci, ker te zbuja? Kako je z dodatno psihicno obremenitvijo ali s padcem koncentracije zaradi tega? Ali pa karkoli drugega, npr da delas pac nekaj drugega popoldne, npr si na zelo burni in dolgi seji obcinskega sveta.ali pomagas pri kolinah ali zganjekuhi pozno v noc? Ali karkoli sestnajstega (hope you get the picture), po cemer prides naslednji dan v sluzbo.

mislim, saj je lepo da celo drzavo skrbi kaj zdravniki delajo v prostem casu , pa da ne delajo prevec za gnar (ostale dejavnosti so, zanimivo, dovoljene in tudi druzbeno sprejete, nihce se ne bi vtikal in zgrazal, ce bi sel zdravnik npr grabit listje h komunalI popoldne ali ce bi sosedu npr nevokirurg pomagal zidat bajto, po cemur bi se mu naslednji dan malo tresle roke), ampak resno, kako je s tem, ko s fuzbal zavlece pozno v noc (meni se rado to zgodi) ali pa ko doma dojencka dajejo kolike? Bi morda morali zdravniki v takih "tezjih" primerih imeti prepoved dela naslednji dan?

ali je pa res le in samo zdravnisko delo za kes nekje izven svoje ustanove tisto, ki zdravnika utrudi, da ni vec sposoben delat drugi dan?
Servus,

evo, da ti napišem in te potolažim, da nisem nikomur fauš, amapk govorim iz lastnih izkušenj:

1. mam doma dva 4 mesečna dojenčka
2. vsak dan se vozim v Graz in nazaj na šiht
3. tudi jaz sem do pred kratkim opravljal popoldanski s.p. (spletna trgovina)

Vsako jutro se ob 3.45 vstanem (včasih že prej in pomagam soprogi porihtat - nahranit in previt fantke). Ob kakih 4.45 štartam v Graz (takrat je na cesti še malo prometa, pa tudi smrdljive omejitve 100 km/h od Lipnice do Graza takrat praviloma še ni) in se ob kakih pol šestih priklatim v službo. Tam delam do 14. ure, se zbašem v avto in sem ob kakih 14.50 doma. Poljubim soprogo, nekaj malega pojem in nato zopet skupaj porihtava fantke. Če je lepo vreme skočimo še na sprehod, pa je naenkrat ura že 17 do 17.30. Poskrbim še za posodo, pomagam spravit perilo in je ura 18.30 do 19.00

Za sebe še nisem poskrbel, še srat nisem šel, pa je minlo že več kot pol dneva.

Probal sem vsak dan še uro ali dve skrbet za spletno trgovino. Spat sem hodil okrog 23. ure.

Skoraj sem zaspal na cesti, v službi (grafik) nisem več bil skoncentriran, postajal sem razdražljiv. Če si v zdravstvenih vodah veš kam to vodi.


Kot sem ti napisal, nikomur nisem fauš denarja in zaslužka. Ampak nekje mora bit meja ko se zaveš, da ravnaš malomarno do drugih.


Jaz sem jo opazil in pravočasno odreagiral. Ostali pa odločite po lastni presoji.


Ah ja, sem napisal, da je fuzbal sprostitev. Ko si z gibanjem in prijetno fizično utrujenostjo sprostiš glavo in pozabiš na težave na šihtu in v familiji.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(