Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-299030 sporočil: 1.227
No, sem še malo starejši, tako da izviram iz komunizma, pa dal skozi marsikaj: tudi socializem, pa reforme, pa stabilizacije itd. A sam nikoli nisem bil član t.im. političnih elit, ker sem mislil s svojo glavo in bil zato vedno "toublemaker"! Prav tako nisem ekonomist, čeprav so me poslovni partnerji ne vedoč tega naslavljali bodisi z ekonomistom ali pravnikom. Ni pomembno to, pač pa je pomembna tudi splošna razgledanost, karakter, vzgoja itd.... Družbeno gledano v tvojem "socializmu", ki ga omenjaš ni šlo za veliko nagrabljeno materijalno bogastvo (ker ga niti niso smeli kazati!), pač pa je šlo bolj za vpliv in oblast in neke privilegije, pripadnost ni bila pristna ampak vsiljena itd.... V sedanji strankarski demokracji pa gre očitno in skoraj izključno za pohlep, kako čimveč nagrabiti zase in na račun drugih. In to kar najbolj očitno, z vsemi političnimi spregami in vzvodi, s prevarami in luknjami v zakonodaji itd... Seveda to grabljenje ima vsakokrat podporo "svojih" na oblasti, zato gre največkrat za kombinacijo gospodarstva in politike.
A tema nikakor ni bila tovrstna v avto rubriki - namen je bil opozoriti na izjemno predrznost Nemškega proizvajalca, i se je za dosego sicer težko dosegljivega cilja zelo sofisticirano lotil prevare - torej izrazito naklepno, da bi si na nepošten način pridobil prednost pred drugimi proizvajaci in sice v vse večji gonji za materijalnimi dobrinami, dobičkom, prevladi itd.....

Kaj drugega kot pohlep pa bi bilo v tem primeru? Razumljivo povezanem z vsemi ostalimi okoliščinami - vajna za lastništvo med Porsche in VW, kdo bo koga kupil?, Kdo bo največji in prehitel Toyoto?
No, morda pa preprosto gizdalinstvo??

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen