Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

simona2 sporočil: 2.201
živijo. nočem težit, ampak te logike sploh ne razume. Pa valjda plačaš pravno mnenje, ki ti koristi. Zakaj hudiča bi plačeval pravno mnenje, ki ti je v škod? pa saj bi moral biti nor. Valjda greš k tistemu, ki ti napiše ugodno pravno mnenje. Mnenje je. Ni dejstvo. Ni resnica. Ni nepristrano, obratno - pristrano je v tvojo korist, če si naročnik. Samo za tako mnenje imaš interes. Če hočeš sam pri sebi preveriti - a si na ok ali ne na ok strani - pač vprašaš in prisluhneš, in potem ravnaš v skladu z mnenjem ali pa ne. Ampak, ko rabiš mnenje, da potrdi tvoj prav - odločil si se, da JJ ne sme biti poslanec, potem pa logično naročiš pravno mnenje, ki bo to pokazalo. Edino težavo imaš, če je tvoja odločitev tako fu..., da ti nihče noče dati pro mnenja. AMpak to se ne more zgoditi od feničanov naprej :) kar je večji problem je, da slovenci mislijo, da gre za nepristrana, strokovna dejstva, torej resnico, ne pa opinion... ne gre, gre za strokovno pristranost s pečatom uglednih univerz in pravnikov... ko bomo ugotovili, da je to tako in ko bodo odgovorni prevzeli odgovornost za svoje odločitve, ne pa da iščejo pravna mnenja za vsak drek - potem bomo meli drugačne politike, pa drugačne menedžerje - pa tudi drugačne pravnike in drugo stanje duha... samo tega si nihče ne želi.. sorry, jaz - ki nisem pravnik - znam prebrat zakon in vidim, da pirnat nima prav in si upam to povedat--- kolk folka si je še upalo do odločbe ustavnega? in še neki - vsak zakon mora biti tako simpl in razumljiv, da ga jaz razumem enako kot ti -- ker čim mi pride pirnat, ki ga mora razlagat - je že shit .- to so pravi problemi slo... zakon je zame, ne za janšo, ne za kučana, ne za pirnata -- za ljudi... ne za interes... mnenje strokovnjakov ni neodvisno - je dobro plačano... dokler tega ne bodo slovenci dojeli, ni pomoči..

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen