Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Intervju z Ivico Todorićem: Izkoristite me

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Glavni forum] Tema: Intervju z Ivico Todorićem: Izkoristite me
[#2496230] 02.02.15 14:52 · odgovor na: gobim (#2495992)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: pobalin 02.02.2015 14:56
[gobim]
Petra Sovdat, ...tako nizko se ne prodajajo niti vaši kolegi. Čisti PR-ovski članek, Todorič laže kot pes teče.
No, g. Golob, umirite svoje konje. Ta intervju res izgleda, kot da Petra Sovdat drži megafon demagoškemu oligarhu Ivici Todoriću. Zato sem dolgo okleval, preden sem mu pritisnil plus. A sem ga. Prvič je za vsakega novinarja (in medij) dosežek, če dobi težko dosegljiv intervju z vplivno osebo. Preberite, kako "nizko so se spustili" pri Foreign Affairs, ko so pred dnevi objavili intervju s predsednikom Sirije, za Američane domnevno enega najbolj nemilih diktatorjev.
www.foreignaffairs.c...ent-speaks

Drugi razlog za moj plus je, da ravno zaradi beleženja Todorićevih izjav, kakršnekoli pač so, ta intervju pomeni dokument, ki bo nekoč morda pomemben za vse analitike našega časa, raznih deklaracij in njih realizacij. Če menite, da nimam prav, bom vesel vaše osvetlitve novinarsko-etičnih razlik med tem tukaj in leta 2006 objavljenim intervjujem z Žigo Debeljakom. Ob nekaterih izjavah Debeljaka se morajo danes, ko celo slabovidni Deželani bolj jasno vidimo stanje Mercatorja, vsakemu Slovencu orositi oči. Nekateri včasih tudi jokamo.
www.mladina.si/93416...tavljenem/

Sicer se pa v blogovski sekciji Poslovne akademije Finance z nekaj dodatnega truda še vedno da najti šopek rožnato obarvanih in nadišavljenih portretov jagodnega izbora top manegerjev Dežele. Nekateri so že na javnem smetišču. Tule je portret tistega, ki je slabotni Mercator med kriznimi napadi mrzlice zdravil s pijavkami in za nagrado od nomenklature dobil lepo službo na Dunaju: www.finance-akademij....si/202600
Slovenske svinjine npr. v Mercatorju praktično ne moreš več dobiti, pritisk na ostale dobavitelje je izjemen.
Kar se tiče arijsko čiste svinjine (npr. iz privatiziranega Ihana), sem pred leti, ko se je nad najboljšim sosedom Todorićeva senca šele oblikovala, šele doma opazil, da sem kupil domače pečenice domače znamke z nemškim poreklom. In karavana je šla tiho in mirno naprej, kar se je pri nas nekoč celo oglaševalo.
Kupnino bomo plačali Slovenci sami preko superrabatov.
Vsako kupnino za prevzem vedno plačajo zaposleni, kupci in dobavitelji. Vse ostalo so nianse. Kdo po vašem mnenju bi pa odplačal prevzeme Merkurja, IB, PL, ACH itn.? Decembrski trije dobri možje?!
Ker ga nihče noče več financirati so morali vstopiti hrvaški pokojninski skladi. Po državnem diktatu. Ker je to v hrvaškem nacionalnem interesu. Ker imajo vsi pravico do nacionalnega interesa, Hrvati pri Mercatorju; državni nemški Telekom pri slovenskem Tekekomu.
Zakaj pa niso Todorića premagali naši pokojninski in vzajemni skladi? Investicijske veje naših bank? Mar zato, ker ste jih razni oblastniki, vplivneži in izvajalci vse pognali v maloro, gospod Golob? V totalno maloro, od koder se ne more rešiti s finančno injekcijo, ker je ostala brez kančka verodostojnosti. Mislite, da bom jaz po 20+ letih nesposobnosti, sleparjenja, ropanja in goljufanja ob pasivnosti pravosodne veje še kdaj padel na finto domačijskih poslovnih gurujev? Na srečo sem jo kot konservativen varčevalec odnesel samo z nekaj certifikatskimi praskami - npr. iz nacional-interesne NLB Maksime, ki je po meni popolnoma nerazumljivi logiki nenadoma padla v kremplje klana nekih čudnih pajdašev.
Samo Slovenci menda ne smemo imeti svojega nacionalnega interesa. Ker potem banda pokvarjena na oblasti (s kupljenimi novinarji vred) ne bodo mogli pobrati provizije pri prodaji.
Gospod Golob, dovolj mladi ste še in vendar ste dovolj dolgo in globoko bivali v eminentnih krogih tranzicijskih in gospodarskih centrov moči, da lahko napišete svojo trilogijo o lažeh, seksu in video trakovih na sončni strani Alp, z imeni, dokumenti, zneski, dolgoročni stroški za narod in z moralnimi nauki. Rad jo bom prebral.

Toliko bolj, če bo v njej jasno dokumentirano, kdo je res ukazal sežiganje javnega denarja v NKBM. In če bo imela lepo potegnjeno rdečo nit, ki se bo začela nekje pri Elanu, čigar kolaps je bil za sveže samozavedajoče se ljudstvo "moje dežele" prvi velik šok. Pred očmi se nam je sesula nacionalno spomeniško varovana in tekmovalno politično razpihovana svetovljanska palača iz kart, kar nikdar, ponavljam nikdar (!) ni bilo ne pojasnjeno in ne pravosodno razčiščeno.

No, shit happens... and then just keeps happening - več kot 20 let. Od Elana in potem Tobačne do danes ena sama kalvarija nacionalnega interesa in njegovih najvišjih in najsvetlejših svetilnikov. Imate prav, nacionalni interes je in mora biti, saj sicer tudi ni naroda in ni njegove države. Vprašanje pa je, kdo in zakaj je pri nas vse to uspel požgati skoraj do tal, da zdaj na tem pogorišču eni kričijo za še več nacionalnega interesa, drugi pa bi narod in državo dali za en cent, samo da pride skrben gospodar.

Petra Sovdat je napisala knjigo o Igorju Bavčarju. O čem boste knjigo napisali vi in kdaj?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen