Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo si upa: Karl Erjavec

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

grekom1 sporočil: 349
[Glavni forum] Tema: Kdo si upa: Karl Erjavec
[#2444024] 13.08.14 07:01 · odgovor na: stutek (#2444023)
Odgovori   +    9
[stutek]
Povzetek miselnosti financ:
Boli nas kurac za standard nasih prednikov, ki so delali veliko vec kot trenutne generacije in so verjeli, da bodo dostojno ziveli tudi v zadnjih letih svojega zivljenja.

To, da imamo armado mladih brezdelnezev in da je prag revscine bistveno nad povprecno pokojnino, vas ne zanima. Bomo videli kaj boste rekli, ko se bo vam zgodil "Enron" in bo nek financni sklad zakockal vaso dodatno pokojnino.

Sem nekoc bral: s tujim kurcem (tujimi pokojninami, ki ze sedaj ne omogocajo dostojnega zivljenja) je lustno po koprivah opletat. Moja starsa sta vse zivljenje delala, oce od 19. leta in mati od 16. leta naprej, a tega, kar se jima dogaja sedaj v pokoju, ne privoscim nikomur.
Kljub temu da sem proti večini Karlovih idej in zmeraj podpiram zahteve o optimizaciji (racionalizaciji) javnega sektorja je pa dejstvo, da je pri rezanju pokojnin nekje treba potegniti črto!

Ljudje so vse življenje vplačevali pokojnino, na stara leta pa nimajo dostojnega življenja. Zakaj primanjkuje denarja za pokojnine je itak jasno.

Tisto, da bi kak finančni sklad zakockal pokojnino pa se je pri nas, žal, že zgodilo. Če sem malo žleht bi lahko rekel, da so pokojnine zakockali naši politiki v navezi z bankami in finančnimi veleumi.

Armada mladih brezdelnežev (upam, da si mislil nezaposlenih in ne lenuhov) pa je posledica zadnjih 20+ let izobraževalnega sistema in mentalitete v Sloveniji.

Recimo, Kovinarstvo Bučar ne najde sposobnih tržnikov in "šlosarjev". Pa še marsikatera firma bi z veseljem sprejela pridne in spretne ljudi. Pri nas pa smo bedaki (vključno z mano) vsi hoteli sedeti v pisarnah in preštevati denar, pisati programe in podobna sranja. Sedaj je "ekonomistov" in podobnih za stran metat, pridnih rok pa manjka.

In ravno pridne roke bi poskrbele za naše penzije.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen