Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Statistika ni spodbudna za mlade Slovence

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zakaj statistika ni spodbudna za mlade? Parlament imamo več kot dvajset let in je že čas, da postavimo na vrata napis: »Če kdo sem not nor pride, pazimo, da takšen tudi ostane, če pa je pri pameti poskrbimo, da jo brž izgubi«.

Samo v enem letu smo se zadolžili za osem milijard evrov in vlada se še hvali s tem, je rekel mladi Jernej Buzeti predsednik nevladne organizacije Mreža idej – mladi za demokracijo, svobodo in razvoj. Dodal je: »Meni je absolutno nerazumljivo, kako lahko država troši več, kot ustvari. Ne moremo porabiti več, kot naberemo v vrečo denarja. In potem za negativno razliko med prihodki in odhodki najemamo kredite in se zadolžujemo. To je problem, ki se bo vlekel še dolgo. S tem se ne bodo srečevali samo naši otroci, ampak tudi njihovi otroci. Samo v enem letu smo se zadolžili za osem milijard evrov in vlada se še hvali s tem. Meni je to nerazumljivo. Hvaliti bi se bilo potrebno takrat, ko ne najemamo kreditov in ko smo sami sposobni vzdrževati svoj sistem. Kolikor vem, je bila do zdaj samo ena vlada, ki je imela presežek prihodkov nad odhodki...«

Več Buzetija na: www.siol.net/novice/...ervju.aspx

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen