Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek (infografika) Koliko pokojnine bo imel Anže

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kimi12345 sporočil: 515
[Glavni forum] Tema: (infografika) Koliko pokojnine bo imel Anže
[#2427763] 12.07.14 11:00 · odgovor na: bc123a (#2427669)
Odgovori   +    0
Ja definitivno drži. Kot vidiš je moje pisanje odgovor na komentar udarnikka, kjer predvideva 1000€ neto plače. Gre za sedanje razmere in ne za analizo preteklega stanja. Če si v reklami dovolijo napovedat koliko bo znesek državne penzije v procentih, sem si tudi sam dovolil napovedati koliko bi bil zasebni znesek ob tem da preidemo na povsem zasebno varčevanje za penzijo (kar je seveda utopija, vendar vsaj vemo o čem govorimo). Sicer pa je pay-go sistem piramidna shemo, ki deluje samo dokler se število vplačnikov veča, s tem ko se je rodnost v Evropi tako zmanjšala je jasno da se bo piramida podrla, nekje prej drugje kasneje. Sam smatram moje penzijske prispevke v Nemčiji kot sink costs (torej samo dodatni davek od katerega ne bom imel v prihodnje ničesar), enako bi storil če bi bil zaposlen v Sloveniji. Brez lastnih sredstev iz katerih se bo financirala penzija boš pač delal do smrti oz. dokler bo pač šlo, ko pa ne bo šlo več pa Karitas in RK.

Let's face it, dejstvo je da noben od današnjih upokojencev v Sloveniji ni nikoli vplačal toliko prispevkov v blagajno kot danes prejema pokojnine.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(