Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Na magnetno resonanco se splača na Hrvaško

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.918
[Glavni forum] Tema: Na magnetno resonanco se splača na Hrvaško
[#2261334] 05.11.13 15:35 · odgovor na: bc123a (#2261313)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 05.11.2013 15:38
[bc123a]
> [Krion]
> Obdobje šparanja (bolje rečeno nategovanja) preko mehanizma netransparentnih čakalnih vrst s strani ZZZS se je končalo. Pri nas ni problem pomanjkanje infrastrukture, ampak premajno število plačanih postopkov oz. posegov s strani ZZZS glede na potrebe.
>
> Tole bo 2x šok za naše slovensko zdravstvo (tako opevano "javno" kakor tudi psevdozasebno ali povsem zasebno). ZZZS bo moral preko takojšnje povrnitve stroškov za zdravljenje v tujini efektivno gledano povečati število posegov/letno. Pacientom pa se bo zaradi možnosti povrnitve vsaj dela stroškov bolj splačalo hoditi na posege in preiskave v tujino kot pa samoplačniško doma.
>
> V kolikor bo ZZZS na tak ali drugačen način zavračal povrnitev stroškov, pa se utegne Sloveniji zgoditi še tožba zaradi neizpolnjevanja pravil EU - podobno kot Španiji, ki je zavračala zdravljenja na podlagi evropske kartice.
Dejansko zadeva pomeni tako sunkovit udarec za zdravstveni sistem, da sem preprican, da zadeva v sloveniji ne bo spilala, kot je zamisljeno, ker potem bi imeli v 2 letih zdravstvo brez cakalnih dob, in ZZZS bankrotiran (pa vecino bolnisnic tudi).

Tako da bo zanimivo videti, kaj bodo naumili kot oviro za izpolnjevanje te direktive. Ena ideja: se vec pravic se bo preneslo v dopolnilno zavarovanje, ki pa ni obvezano vrniti stroskov v tujini, ce prav razumem?
... čuj, mene pa bolj zanima, kako bo EU prisilila Slovenijo v plačevanje nečesa, kar si ne more privoščiti, ker je pri nas preprosto prevelika sirotinja ... khmm, potem pa me še zanima, kako bo EU to porihtala s kakšno Bolgarijo in Romunijo, ki so še slabše od nas, da o Grčiji in Cipru niti ne govorim ...

P.S.: EU birokrati so s svojimi direktivami, ki nimajo niti najmanjše povezave z realnim življenjem, definitivno zblojeni do amena in se očitno spoznajo le na Excel ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen