9 min
Agencija za energijo vztraja: elektrika se bo julija obračunavala po novem in konec!
56 min
Applova prodaja na Kitajskem upadla za petino
2 uri
Top službe – ESA, LTH Castings, NLB, Danfoss, Comtrade, Unior, Gorenjska banka ...
2 uri
Iz NS Triglava odstopil Valjavec
3 ure
Kupil sem delnico še enega podjetja na področju čipov
4 ure
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
4 ure
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem 2
4 ure
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
4 ure
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
5 ur
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
5 ur
(intervju) Delegirane naloge nikoli ne bi smeli vzeti nazaj
5 ur
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 11
6 ur
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
6 ur
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ... 4
6 ur
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
7 ur
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
7 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
7 ur
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 6
8 ur
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
9 ur
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Sledi nadaljnji upad cen nepremičnin

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-294369 sporočil: 17
[Glavni forum] Tema: Sledi nadaljnji upad cen nepremičnin
[#2248153] 18.10.13 08:30 · odgovor na: (#2246283)
Odgovori   +    35
[kajulci]
>Zdaj bo višja obdavčitev donosnost še dodatno sklatila, še zlasti tistim, ki oddajajo na črno

Tega ne razumem, razlaga?

Tisti, ki oddajajo na črno, država tega ne beleži kot prihodek in ga tudi ne more obdavčiti. Če se ta trditev nanaša na to, da bodo (uradno)prazne nepremičnine bolj obdavčene potem:
a) se bo en zakonec prijavil na tem stanovanju
b) ali če te možnosti ni, bo ob nadaljni oddaji na črno davek verjetno nekje enak ali manjši kot bi najemodajalec plačal dohodnino.

Sklep: zgornja trditev v ničemer ne drži, če pa drži, pa prosim nekoga za razlago.
Razlage ne pričakuj, ker članek ni logičen, ampak je eden od tistih gostilniških... S tabo se strinjam, dodatno pa me zanima, kako lahko preselitev iz ene v drugo nepremičnino prispeva k zmanjševanju povpraševanje in povečevanju ponudbe. Selitev je nevtralen pojav. Drugače pa je seveda z odselitvijo (npr. v Avstralijo ali na Žale) - ta poveča število praznih stanovanj.
Pa tudi nasvet s čakanjem je zelo inteligenten - kupujem prvo stanovanje, skupaj z nosečo ženo. Želja je seveda trisobno stanovanje, kar je nedosegljivo, če pa počakam 25 let, mi bo zadoščalo dvosobno stanovanje, ki bo nekaj cenejše... Problem je le v tem, da me mama ne bo več gledala doma, še manj pa mojo družino (če pa grem v najem, namesto v kredit, bo moje čakanje podražilo in ne pocenilo nakup).
Niso pa samo stanovanja obdavčena - obdavčeni so tudi poslovni prostori, ki bodo po isti logiki prazni, ker se nikomur več ne bo splačalo prozivajati, prodajati, opravljati storitev. Kaj sledi? Kdor gre zadnji iz Slovenije, naj ugasne luč (pa še to ne bo potrebno, ker tudi elektrike ne bo več)...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen