Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Uf, te banke! Kam pa zdaj z denarjem?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-248322 sporočil: 1.501
Dajmo še malo realno pogledati. Pred leti sem pisal, da se lahko obresti proračuna hitro povzpnejo na 1 MRD EUR, pa se mi je večina smejala. Sedaj smo že blizu te meje. Obresti nam lahko v dveh letih prebijejo 1 MRD EUR, potem fliknemo še 1,5 MRD v pokojninsko blagajno ni še zdravstvena je v minusu. Ob vseh teh parametrih je naivno pričakovati, da vlaga ne bo šla rezati v plače javnih uslužbencev, zdravstvene blagajne in pokojnine, kar bo še bolj depresiralo gospodarstvo.

Globalno smo sredi gospodarske depresije, podobno kot leta 1930 in rasti ob takšnih scenarijih ne bo, čeprav še toliko masirajo številke. Ljudje bodo trošili minimalno kot se da.

V takšnem primeru smo v Sloveniji obsojeni na padec med prvimi. Jamstvene sheme in ostala jajca, si pa lahko vsak zatakne nekam, kamorkoli si hoče, ker tudi z jamstvom države ne morejo funkcionirati.

Mi smo "beyod the point of no return", sedaj lahko samo še vegetiramo, kaj bo tisti event, ki bo spremenil tok zgodovine celega sveta.

V takšnem setupu je gotovo dobro razmišljati še o kakšnih drugih valutah in ohranitvi kapitala izven trenutnega sistema.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen