Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-321767 sporočil: 2
čas vnosa: 27.08.13 17:12
Sprašujem se koliko so bančni strokovnjaki iz NLB pravzaprav kredibilni. Opažam, da znajo zelo umno in pronicljivo komentirati druge.
Kaj pa če bi nam malo razložili kako so pa oni uspeli pridelati vso to izgubo.Pa še kakšen graf, da nam bo bolj jasno. Saj, če hočeš (in imaš interes!), lahko tudi banko primerjaš s Ponzijevo shemo. Če bi vsi naenkrat hoteli vzeti svoj denar ven, bi bila tudi štala. Imajo na NLB toliko denarja? Ga imajo na Abanki, NKBM, Itd.? Še kako so odvisni od novih prilivov.Bog ne daj, da se le ti ustavijo!
Morebitno izgubo posameznega finančnega produkta ali sklada bodo pač plačali njegovi vlagatelji in to ne velja samo za luxuris. S tem, da te povsod na to možnost že vnaprej opozorijo. Izgube naših bank bomo pa tako ali drugače plačali vsi državljani, tudi tisti, ki z njimi niso imeli posla - brez opozorila in brez vprašanja. Kaj so npr. do sedaj, razen besedičenja, strokovnjaki ukrenili, da ne pride do Ciprskega scenarija? Koga naj se torej bolj bojim?
Vprašanje za finančnega strokovnjaka gospoda Maljkoviča (iz Tradeporta, ki deluje v okviru skupine Alta), ki v članku med drugim tudi predvideva gibanje cen zlata:
Če bi pred tremi leti vložil v sklad Alta Gold (Banka skrbnica je NLB.), katerega VEP danes znaša okoli 40% manj, kaj bi imel danes: balance? equity? izgubo? oportunitetno izgubo? nerealizirano izgubo? knjigovodsko vrednost? tržno vrednost?
Ker nisem finančni strokovnjak, njegovega odgovora verjetno niti ne bi povsem razumel.Verjetno bi tudi Kruno Abramovič, predsednik uprave NLB Skladov in podpredsednik Združenja slovenskih finančnih strokovnjakov, potreboval dobro uro, da bi ga razrešil. Zato bi mi veliko več pomenilo, če bi mi g.Maljkovič povedal, kaj naj naredim. Verjetno bi mi svetoval, da naj brez panike pač počakam, da vrednost zlata zraste.
Že dolgo časa opažam živčnost NLB in njenih satelitov ob pojavih konkurence. Ko sem v začetku 90-ih pri njih vplačeval v KD-jev galileo, so mi uslužbenci skoraj vsakokrat prijazno svetovali izjemno previdnost - za moje dobro!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen