Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek S traktorjem skozi predor 250 kilometrov na uro

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kmetovalec sporočil: 681
[Glavni forum] Tema: S traktorjem skozi predor 250 kilometrov na uro
[#2134996] 03.06.13 09:38 · odgovor na: bc123a (#2134789)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: kmetovalec 03.06.2013 09:40
Meni se zdi nepotrebno kompliciranje. Če policaji prekrškarja ustavijo tako identificirajo voznika in je jasno komu dajo nalog. Zakon je bil očitno napisan za tiste primere, ko voznik pobegne ali pa prekršek zabeležijo brez ustavljanja vozila (npr. stacionarni radar). Mislim, da je delež slednjih sorazmerno majhen. V tem primeru jih ne briga kdo je vozil in enostavno kazen zapišejo lastniku vozila. Če ta ni vozil potem mora on poskrbeti za identificiranje osebe, ki je vozila.
V bistvu je s tako dikcijo zakona policiji prihranjeno nekaj dela, vendar so konec koncev tudi plačani za to, da bi kaj delali. Nasprotno pa seveda uporabniki za delo, ki ga opravimo namesto policajev, nismo plačani.

To me je spomnilo še na en naš zakonski nesmisel, zaradi katerega sem že tudi plačal kazen: po zakonu o preprečevanju dela na črno mora medij pred objavo oglasa preveriti ali ima oglaševalec ustrezno registracijo in vsa dovoljenja za ponudbo, ki jo oglašuje. Namesto, da bi inšpektor za delo pogledal v časopis in pri oglaševalcih preveril ali izpolnjujejo pogoje oz. kršijo zakon in jih ustrezno kaznoval, on sicer pogleda te oglase potem pa pride do urednika in od njega zahteva potrdila o registraciji oglaševalcev. In, če teh potrdil nimaš, plačaš kazen. Na mojo pripombo, da ima tako v oglasu poln naslov in telefonsko številko sumljivega oglaševalca in naj stopi do njega in ga kaznuje oziroma mu onemogoči poslovanje, je odgovoril, da zakon jasno predpisuje odgovornost medijev in s tem, ko je kaznoval mene oz. naše podjetje je svojo delovno dolžnost že izpolnil. Sumljivi oglaševalec pa svojo dejavnost lahko veselo opravlja naprej, le oglaševati je ne more več!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen