Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Anketa za pomoč pri doktorski nalogi

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Nepremičnine] Tema: Anketa za pomoč pri doktorski nalogi
[#2134862] 03.06.13 08:08 · odgovor na: (#2134854)
Odgovori   +    3
[kajulci]
Pripomba:

anketa ne predvideva, da si stanovanja ne moreš privoščiti. In danes je bistveno več ljudi kot še pred leti, ki si stanovanja ne morejo privoščiti, sploh. Kar pa avtomatsko pomeni, da bodo klikali kar nekaj, najbrž po svojih pobožnih željah. In tako bo rezultat ankete neka domišljiska pravljica, kar je katastrofa za doktorsko nalogo??
Tudi jaz sem hotel omeniti, da je metodolosko ta nacin zbiranja katastrofa ce gre za doktorat. Ze za diplomo bi bilo to problematicno, kaj sele za doktorat.
Poleg tega bi se bilo fajn zavedati (pa se očitno ne) problema pri drugem vprašanju, "kakšno sosesko si lahko privoščiš": elitno, povprečno, nižjega socialnega ranga", da je danes pri nas situacija zelo zajebana, namreč, srednji sloj, ki naj bi sodil in si tudi želel živeti v povprečnem naselju, si danes tega ne more privoščiti in bi v resnici lahko kupil samo stanovanje v naselju socialcev, pa tega ne bo storil, ker med socialci noče živeti, in ker mu bo ob tem vprašanju ratalo neugodno (da, tudi pri anonimnih anketah postane ljudem neugodno) bo kliknil "povprečno sosesko" in evo ti ga na, že v štartu imaš napačno izhodišče, vse ostalo je potem čista izmišljotina. Poleg tega ta anketa, verjtno čisto nevede (kar je zopet precejšnja katastrofa za najvišji rang študija) predvideva, da ima izpolnjevalec ankete narejen natančen finančni načrt nakupa nepremičnine, vključno z vsemi kreditnimi informacijami ter tudi natančno poznavanje cen stanovanj, kar pa je zopet nemogoče, ker iz oglaševanih cen ne moreš veedeti, kakšne so cene, po katerih se da v resnici kupiti, neko posplošeno predvidevanje pa nima nobene vrednosti, ker lahko predvidiš ceno tudi zelo narobe, zelo premalo ali zelo preveč. Kar pa privede do naslednjega problema ankete, kajti če nekdo nima v tem danem trenutku vseh teh informacij in izdelanega finančnega plana, potem je bolje, da ne izpolnjuje ankete, ker bodo rezultati "ljubi bog pomagaj a vi to resno??"
Če naj bi bila anketa vsaj približno merodajna, poudarek na "približno", pa še tu je ta približek lahko zelo oddaljen približek, bi morala biti na začetku vprašanja selekcije: "ali v kratkem načrtuje nakup stanovanja", ali ste se že pozanimali za kredit", koliko ste kreditno sposobni", koliko imate svojih prihrankov" (banke danes ne dajejo 100% kredita) "ali ste si že ogledali kaj stanovanj na trgu", ali ste se že pogajali za cene" - ne ustrezate zahtevanemu profilu, zato ankete ne morete izpolniti. S tem bi odpadla večina pravljičarjev, anketa pa bi imela neko vrednost.

In ne mi prosim kako je to standardna preverjna anketa potrjena s strani tega in tega, uradno priznana itd. ker to niso prav nobeni argumenti. Tako kot je anketa nastavljena, si jo lahko kar sami tisočkrat poklikate in bodo rezultati enaki, kot če jo poklika 1000 različnih ljudi. jaz sem se že takoj na začetku ustavila zaradi razlogov, ki sem jih navedla.
Odlicna kritika. Zal bi morala priti s strani mentorja.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen