Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Rezervirano stanovanje so prodali drugemu, kaj lahko storim?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

NimbusN sporočil: 228
Zadnja sprememba: NimbusN 14.04.2013 20:03
Ah, pozabi na vse kar sem prej napisal tu spodaj. Hitreje pišem kakor berem... :) Sem še 1x natančno prebral od začetka do konca in vidim, da je tvoja zgodba drugačna, da so res(a res?) prodali itd....

----------------------------------------- ---------------
Hm, ni fino. Sem pa to videl nekaj mesecev nazaj pri kolegu. Z zeno sta se napalila na eno stanovanje (ker sta resnično potrebovala večje). Se vse zmenijo s prodajalcem itd. No, ko bi morali zaključiti transakcijo, se je pojavil skrivnostni kupec, ki ponuja vec in kupuje zase kot naložbo. Na koncu je bilo tako, da je v ihti in želji kolega plačal 5.000 EUR več od poprej dogovorjene cene. 2.500 EUR je dal v cashu novemu, sedaj ne več skrivnostnemu kupcu, da je bil pripravljen odstopiti od namere kupiti to nepremičnino, 2.500 EUR pa za povečano kupnino. Ko sem nato jaz poslušal kako so se odvijala "pogajanja" si nisem mogel pomagati kot pa pomisliti, da so reveža, ko so videli, da si res močno želi stanovanje (toliko, da je pripravljen še malce plačati), enostavo nategnili z izmišljenim boljšim ponudnikom itd. Ne vem kako je v tvojem primeru, ampak, bi potipal, ali gre nemara za blefiranje... Ponudi možnost odškodnine "boljšemu" ponudniku itd. pa boš hitro videl koliko je ura. Sedaj, kako pa pravno zavarovati svoje interese se mi pa ne sanja...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(