Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenski Spar lani dosegel rahlo rast

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
Pred dvema letoma sem na Nizozemskem znanca, ki mi je pripovedoval, kaj kupuje kje in zakaj, vprašal, zakaj ne v Sparu, saj je nizozemska firma. Rekel mi je: "Spara pri nas skoraj ni več. Njihova ponudba ni nič posebnega in je med najdražjimi."

Je res? Wikipedija pravi, da je Spar leta 2011 v Sloveniji imel precej manj trgovin kot na svojem domačem trgu, a za 30% večje prodajne površine, za 40% večji letni promet in za 10% večjo prodajo na m2. Povprečna trgovina Spar v Sloveniji ima več kot 4-kratno velikost povprečnega nizozemskega Spara.

Če pogledamo povprečno velikost trgovin, Slovenija ni v družbi držav s človeku prijazno Sparovo mrežo, ampak med nezdravo potrošniškimi tranzicijskimi povzpetniki: Kitajska, Hrvaška, Češka, Nigerija, Zambija, Slovenija, Južna Afrika, Namibija, Madžarska... V Avstriji, od koder šefujejo srednje evropskim Sparom, povprečna štacuna meri 3/4 madžarskega, manj kot polovico slovenskega in le dobrih 20% češkega ali hrvaškega Spara.

en.wikipedia.org/wik....282011.29

Vsak po svoje, ampak mene ne bodo nategovali, da bi se vozil z avtom čez pol mesta po špecerijo, da bi jo celo uro nabiral v ogromnem hangarju, vadil parkiranje tu in tam in po celi tej ekspediciji doma sam sebi kriknil: to je pa res en velik plus! J€bite s€.

Najboljši trgovec je sosed, ne glede na to, kakšno tablo ima obešeno nad vrati. Samo pri cenah in izbiri si ne sme privoščiti preveč zafrkancije, ker ni nujno, da sem čisto butast, če sem že komot. :-)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen