Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-220749 sporočil: 2.549
[Gregor10]
No, za tole ( in prejšnjo neuspešno ) reformo bi nas lahko kakšnih stotisoč, definitivno pa vsaj nekaj desettisoč ( kar presega vseslovenske vstaje ), popolnoma upravičeno, skurilo pol države. Po 30 letih delovne dobe v gospodarstvu, hitrem in učinkovitem študiju, ter vojaščini je dejstvo, da so me
pokradli. Do bednih ostankov svojega denarja v pokojninski blagajni namreč NE morem še najmanj 10 let. V primeru, da izgubim službo, moram "malo umreti", da bodo dali ostanek ostanka, za zelo omejen čas seveda, mojim žalujoćim. Do takrat pa imajo (tudi) mojega denarja polne riti razni priznani upokojenci brez ali z bistveno manj osnov v delovni dobi.
Bednih ostankov denarja v pokojninski blagajni sploh ni, ker pokojninska blagajna ne obstaja. Kako vam to ljudem ki ste 30 let bili deležni prisilnega plenjenja v PAYG ponzi shemo ni jasno mi ni najbolj razumljivo, kot tudi to ne, kako to da ste splošno gledano vedno volili ene in iste kriminalne obraze, vsak poskus liberalizacije in moderniziranja države pa ste v kali zatrli.

Še enkrat, pokojninske blagajne NI. Kar se zapleni aktivni generaciji gre v žepe upokojnecem, tudi takim ki niso vplačevali niti 20 let, tudi takim ki so se upokojili pri 41 ker so bili člani UDBE, tudi miličnikom ki so se upokojili pri 47ih itd. Tudi 200k administrativno upokojenih po osamosvojitvi ko so v butalah "reševali" brezposelne. In tako dalje.

Piramidna ponzi-madof-marconi PAYG shema deluje izključno na principu verovanja v to, da bodo tudi bodoče generacije tako glupe, da si bodo pustile pleniti velik kos zasluženega za meglo. V tem je zelo podobna raznim verskim sektam, kjer vse deluje na podlagi megle in obljub. Življenjska doba ob na glavo obrnjeni starostni piramidi pa je za to igro zelo omejena, zelo bi me čudilo če bo čez 20 let kak tak etatistični konstrukt še vedno obstajal.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen