Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-43477 sporočil: 982
No, nekako tako sem tudi sam pred časom na hitro ocenil (in še vedno) ocenjujem stanje v obeh (vseh treh: NLB, NKBM in AB) bankah. Pa ne tako analitično in natančno kot ti, pač razlika v percepciji in pristopu. Ti si bolj naučni radnik in vešč pisane besede, sam se bolj operativec. Zlasti sem zastrigel z ušesi po prvih govoricah o predčasnih odkupih obveznic z velikimi diskonti, ki so se kasneje vsi več ali manj tudi udejanjili (NLB, BCE, najava NKBM...) In povsod so imetniki zelo slabe volje. NKBM je celo malo zmanjšal prvotno mišljen diskont, da jih ne bi "povsem nategnil". Zagotovo pa ti vsaj nekaj naslednjih let niti pod točko razno ne bodo več kupovali papirjev naših bank.
No, sem pa sam vseeno malenkost bolj optimističen, ker vem, da bodo vsaj malo popustili pod silnimi pritiski tudi revizorji in bodo za kakšen nenarejen odpis sprejeli bančne razloge za neodpis. Pa vsaj kakšen od tvojih kandidatov najbrž ne bo šel v prisilko (tu osebno še vedno mislim, da PIL ni kandidat, kljub temu, da mi uprava ne vzbuja zaupanja oz. je stopila v precej prevelike čevlje). Je pa res, da si se izognil komentarja o stanju v Abanki. Zavestno ali si si vzel le malo predaha, ker bo tam čiščenje opravil Triglav&co., in ne država direktno?!
Sicer pa mislim, da bomo v 2013 oz. najkasneje 2014 končno videli prodajo MELR in PILR. Kar mi osebno kot Slovencu (preganjanemu sicer, a vseeno Slovencu) z otroki, za katere bi rad, da bi v tem podalpskem raju imeli kolikor toliko normalne službe, sicer ni všeč, ker so s cincanjem razni priskledniški tipi iz ozadja zjebali vrednost obema. Pri enem bo diskont vsaj 50% od že ponujene cene 3 leta nazaj, pri drugem pa še več. Tujci se že pripravljajo. Pa ne strategi, ti se za nas še dolgo ne bodo zmenili. Vskočili bodo "predatorji", ob pomoči financerjev, ki bodo enostavno izsiljevali in pogojevali podaljšanje aranžmajev bankam s prodajo "srebrnine". Ti "predatorji", brezkompromisni kapitalisti, ki jih naši vrli komisarji iz filofaksa najtežje požrejo. Sam sem bil prepričan, da bodo tuje banke naše izsiljevale že pred letom. A motiti se je človeško. In tako zagotovo, kot zagotovo pride tudi račun za zapitek.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen