Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Davek na dividende iz tujine

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-294564 sporočil: 819
[Borza] Tema: Davek na dividende iz tujine
[#1819742] 18.09.12 19:27 · odgovor na: anon-97 (#1622529)
Odgovori   +    0
[Rajko]
Uspelo se mi je prebiti do tega, kako priti do vračila davka na dividende (tudi obresti) od nemškega davčnega urada. Na njihovi strani se nahaja obrazec Claim for refund of German withholding taxes on dividends and/or interest (vtipkajte v google), ki ima tudi navodila.
Obrazec je treba izpolniti v 3 izvodih (Izpolnjujemo samo prvo in drugo stran, ostale se samodejno), nakar jih mora potrditi/žigosati tudi naš DURS (Ki se sicer rad spreneveda, da kaj takega še niso slišali. Pri meni so cca 14 dni rabili za odgovor oz. potrditev, kar sem jim skušal dopovedati). Vrnejo ti 2 izvoda, eden je zate, tistega v nemščini pošlješ na nemški davčni organ po navadni pošti. Na pošti plačaj le 77centov, čeprav ti brez besed hočejo poturiti "priority mail".
Verjetno je tudi predpogoj, da so ti pri nas že naredili davčni obračun (ali več kvartalnih obračunov). Kot zahtevano vrednost vračila sem zapisal znesek, ki presega 20%. Morda bi mi vrnili tudi znesek, ki presega 15%, kolikor naj bi znašal % po sporazumu med državama o izogibanju dvojnemu obdavčevanju. Ta zahtevek sem poslal včeraj, sedaj bomo videli, koliko časa bo to trajalo.

Tudi jaz sem naredil tako kot je napisal Rajko. Ker po dobrem mesecu iz Nemčije nisem dobil nikakršen odziv, sem jim napisal mail. Nanj so sicer nejevoljno odgovorili v nekaj urah. Napisali so, da bodo moj primer rešili urgentno in mesec dni po njihovem odgovoru sem imel denar na računu (26,5% - 15%). V svojem odgovoru so mi napisali, da drugače rešujejo te zadeve v cca. 9 mesecih.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(