Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Cepiva: za 30 milijard evrov iluzij

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-292409 sporočil: 2
Odlicen clanek! Hvala, hvala, mi je polepsal dan.

Ne spomnim se, kdaj sem nazadnje brala kaj takega za slovenske razmere bogokletnega ctiva, ki ne zagovarja samo enega stalisca, namrec da je cepljenje popolnoma varno, da so cepiva preizkusena, varna itd. Teh floskul sem ze sita, ker jo ponavljajo kot na tekocem traku, kot papagaji. Tozbe v tujini pa kazejo, da pride celo do velikih odskodnin zaradi posledic cepljenja - torej niso samo oh in sploh varna, kajne?

Zdaj 2 leti zivim v tujini in sem imela zelo pozitiven stik z zdravniki, tako tudi z sinovim otroskim oz. solskim zdravnikom. Na vprasanje ali je otrok cepljen in mojim odgovorom, da nikoli ni bil proti nicemer, je zdravnica samo komentirala, da v redu, da si to zapise, ker naju ne bi rada vedno znova sprasevala. Brez z velikimi pisanimi crkami pisanja na kartoteko, da otrok ni cepljen po programu, ki mu v nasi kartoteki sledijo se trije klicaji, in to napisano z rdecim flomastrom! Zgodba na hitro zakljucena, nic hudega gledanja, prepricevanja ipd. Smo tudi ze kaj hujsega v Sloveniji doziveli. Zivim v drzavi, kjer cepljenje ni zakonsko obvezno.

Najbolj me preseneca to, da po osebnih kontaktih z zdravniki, tudi v Sloveniji, izves njihovo vcasih tudi zelo nasprotujoce mnenje o cepljenju, pa tega ne smejo povedati javno. Priznajo, da se pocutijo ogrozene. V tuji drzavi pa cisto glasno povedo, da ga odvsetujejo z resnimi argumenti. Celo osebna zdravnica je proti cepljenju, ker da po njenem lahko njemu pripisemo vecino bolezni, ki jih nosimo skozi zivljenje, in zaradi katerih potem pridemo do zdravnikov. Zakaj? Zakaj nekdo ne more govoriti, kaj misli? Zakaj bi bil zaradi tega ogrozeni? Pa kje zivimo?

Zame je zgodba bila hitro jasna. Pred leti sem prebrala gore knjig, ko sem se odlocala za sina in ponosna sem na to, da moj otrok ni cepljen. In kaksno zadoscenje cutim potem, ko taksne stvari berem in se potrditev zdravnice, da sem dobra mama, da imam svojo pamet in da sem ravnala prav. Uff, kaksno olajsanje.

Se enkrat hvala za clanek!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen