5 ur
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
5 ur
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
6 ur
Najbolj brani članki danes
7 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
8 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
8 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
8 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
8 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
8 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
9 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
10 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
10 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
10 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
10 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
10 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
11 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
11 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
12 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
12 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
12 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

turkda sporočil: 1.906
Padanje cen?
Sem v gradnji. In
In takole razmišljam.
Izvajalec mi proda po 100€ kubik montiranega betona.
Pri proizvajalcu betona, bi ga lahko kupil za 65-70€.
A potrebujem prevoz (kamion) do gradbišča. Cena za 5km cca 5€.
Beton potrebujem stresti v opaž. Na roke bo ščo bolj počasi.
Bo kamion s črpalko ali brez?
Kamion s črpalko je dražji kot brez, najem črpalke je cca 18 €. Na uro ... al kako je že šlo. V urah ko črpalka stoji na gradbišču jo tudi plačam.
Tako skalkuliram, da se mi ne splača secirati cene, ker bore malo pridobim. Oz. razlika med ceno izdelka/mateiala/betona in tem vgrajenim materialom je 50%. Torej: 65 + 50% = 98€.
Tako računajo gradbinci.
IN ko se vprašate, ter pričakujete znižanje cen ... kateri del v strukturi cene se pa naj poceni, da bo končni znesek gradnje cenejši.
Kamnolom? Pesek? Voda? Cementarna? Prevoznik? Nafta? Delo? Davek? Procesi dela? Kje se naj zniža, da bo gradnja cenejša?

Skratka jaz pravim, da strmega padca ne more biti, ker to pomeni, da se razmerja zrušijo preko noči. Padec je lahko samo počasen, preko mesecev, let, da se razmerja v verigi usklajeno znižajo. Z optimizacijo procesov, več dela v krajšem času, nižanju cen surovin, ...

Skratka moje mnenje je, da brez škode za nekoga v verigi ne more pasti preko noči.
Kdor želi, naj čaka.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen