Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

čarli sporočil: 13.178
[NavadniNimda]
> [čarli]
> > [NavadniNimda]
> > > [čarli]
> > > Ja samo to ni dobičkonosno zaradi evra ampak zaradi razvoja tehnologije in znižanja davkov, ki so posledica davčne konkurence;) In ti si za to, da se to ukine. To so mokre sanje vsakega pravovernega komunista:)
> >
> > Jaz hočem konkurenco na svetovnem trgu nasproti ZDA in Kitajski. Slovenci sami naumo tega zmogli, ker smo premickeni, bi pa EU zlahka, če bi se nehali zayebavati s temi akrobacijami. Davčna konkurenca naj potem velja, da privabimo kapital iz drugih vele-regij sveta.
>
> Se pravi, da trdiš, da če bo prišlo do tekmovanja med kitajsko, zda in eu bomo mel nižje davke. Ja res je oligopol ima nižje cene kot tam kjer je prosta konkurenca:) kaj čmo ti pač znaš postavljati ekonomske zakone na glavo:)

Ja, če bomo hoteli konkurirati, bomo vsekakor morali nižati davke, sicer bo folk še naprej bežal iz Slovenije, pričeli pa bodo bežati tudi iz EU kot celota. Saj vidiš, da ima celo ZDA izsti problem.

In spet mi podtikaš postavljanje ekonomskih zakonov na glavo.
jaz ti ničesar ne podtikam za razliko od tebe. saj ti trdiš, da bi davčna harmonizacija povzročila nižje davke. To je isti kot da trdiš, da imamo zaradi OPECa nižje cene nafte:) Razumi če moreš;) Zato, ti pišem, da postavljaš nove paradigme v ekonomijo. tako kot komunisti:)
>
> > > Ja samo vseeno smo v eu a ne;)
> >
> > Seveda smo. In ni samo gospodarsko sodelovanje v globalni tekmi edino pomembno. Tu so tudi dolga desetletja miru v EU, ki nam garantira, da medsebojnega klanja nau več. To velja tudi za medsebojno klanje v Sloveniji, ki si ga nekateri bebci tako obupno želijo...
>
> A prej je blo pa klanje po 2 sv vojni a ne. Pa norvežani pa švicarji so nonstop v vojni kaneda:) Spet tvoje blodnje. Ravno to kar sedaj dela eu bo pripeljalo do vojne. Tako kot je bila v Yugi vojna, ker so imeli drug drugega poln kufer ker so morali lenuhe plačevati. But u just dont get it;)

Spet se obešamo na Švico in robne pogoje. Kaj ima Slovenija s Švico? Nič. Yuga je crknila zaradi komunizma in poskusov nasilnega poenotenja v smislu uravnilovke. To je narobe. V EU ni nič takega. Torej ne natepavaj, ker smo te poštekali, da si zagovornik nacional-skupnoskledarskih đamahirij v Evropi. :)
A spet te tvoji robni primeri. Vedno in povsod kjer se navedejo dobri primeri praks so robni primeri medtem, če eu zajebe pa je enako robni primer. kaj čmo. Momunisti so tudi do zadnjega verjel, da je njihov sistem najboljši. No nekateri to še zdaj počnejo. A si prepričan, da nisi tudi med takimi zaslepljenci

PS: Aja, če mi nimamo nič s švico pa mi povej kaj imamo pol skupnega npr s švedi;)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen