Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-8873 sporočil: 675
Fakin! delaj kar hočeš. Za manj denarja bo tudi manj muzike!Že zdaj ti igramo na pol zastonj! Preprosto preveč je pravic za premalo keša. Pika! Bo treba zmanjšat pravice ali povečat proračun. Cele klinike in oddelki so za vsakdanje rutinsko delo opremljeni iz donatorskih sredstev. Tega ni nikjer na svetu in pomeni, da ne zaslužimo niti za lastno osnovno reprodukcijo! Edini način, da zdravstvo malce "shujša" nepotrebnih stroškov je odpuščanje administracije in zdravstvene birokracije. Tudi na pol mrtvih duš je kar precej v javnem zdravstvu, zlasti preko 70 let starih profesorjev, primarijev in "wonabe profesorjev", ki veselo šepajo ali se plazijo po UKC in nočejo zapustiti plačilne liste,na kateri zasedajo najbolje plačana mesta ter oditi v zaslužen pokoj. Zakaj pa bi? Saj jim po veljavni zakonodaji ni treba in jih k temu ničesar in nihče ne more prisiliti, plača za nič ali skoraj nič dela pa je vsaj 2x višja od penzije! Tu se izgubljajo milijoni letno, ampak tega ne bomo reševali. Raje bomo strežnicam in sestram plačali manj nadur in zbijali ceno dela tistim zdravnikom, ki res delajo! Ne bo dolgo trajalo, ker imamo v rokavu vsaj 2 "asa", na katerih piše: 1.ne moreš me tako malo plačat, kot jaz lahko slabo delam! 2. Jaz lahko vedno povsem strokovno utemeljeno zapravim 100x več, kot ti mene prikrajšaš pri plači!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen