Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Gantar ostaja predsednik DZ

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-162251 sporočil: 4.633
[Glavni forum] Tema: Gantar ostaja predsednik DZ
[#1262591] 22.06.11 17:58
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-162251 22.06.2011 17:59
www.vinkogorenak.net...-iz-vlade/

Današnja poročila kažejo, da ZARES odhaja iz koalicije. To mi je že pred nekaj dnevi povedala ena od ministric te stranke, ki je rekla "v ponedeljek me ne bo več v službo". Praktično to pomeni, da po Golobiču odhaja še Širca, Krebsova in Radičeva, vprašanje pa je kako bo z Gantarjem kot predsednikom Državnega zbora. Kdo ve že v sredo bomo tajno glasovali o njegovi usodi. Tajno glasovanje pa lahko prinese tudi presenečanje - tudi v smislu, da se ne bo uresničila želja Pahorja, da Gantar ostane.

www.vinkogorenak.net...-iz-vlade/

Po odhodu DESUS-a iz koalicije sem na tej spletni strani zapisal, da to ne pomen čisto nič, da bo DESUS vlado pri glasovanjih še vedno podpiral. Glasovanja DESUS-a kažejo, da sem imel prav.

ZARES pa ni DESUS. Po odhodu te stranke iz koalicije pa ne bo tako. ZARES bo kot kaže formalno odšel iz koalicije, toda po drugi strani ima ta stranka eno samo nalogo - preživeti in na volitvah, predčasnih ali rednih, ponovno priti v Državni zbor. Ravnanja te stranke po formalnem odhodu iz koalicije so zato prav tako, kot v primeru DESUS-a, predvidljiva. Stranka ZARES Pahorja ne bo podpirala tako kot ga DESUS. Njena glasovanja bodo taka, da bodo skušali čim bolj podaljšati Pahorjevo bivanje v vladni palači, na drugi strani pa ga bodo tudi z glasovanji, zlasti pa s svojimi zakonskimi predlogi, neprestano rušili. Zakonski predlogi, ki jih bodo vlagali bodo, populistični, sprejemljivi za čim več ljudi, s čimer bodo skušali vsaj zadržati mesto v prihodnji sestavi Državnega zbora. Na drugi strani pa bodo na vsakem koraku dokazovali kako je Pahor nesposoben, s čimer bodo slabili pozicijo SD. V ozadju pa bodo v skladu z manirami, po novem poslanca Golobiča, še naprej plenili tisto, kar se pleniti še da. V ta namen pa bodo na drugih mestih za ministrskimi mesti zadržali vse tiste ljudi, tipa Kopač, ki jih za omenjeno plenjenje potrebujejo, kar Pahor še opazil ne bo. Vse to pa je najslabše za državo in državljane, ne le v tem, ampak tudi v prihodnjem mandatu.

-----
Zares ne odhaja iz koalicije ampak zares blefira !

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen