Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Malo delo, višji strošek

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.252
[Glavni forum] Tema: Malo delo, višji strošek
[#1161017] 04.04.11 11:00 · odgovor na: anon-17582 (#1160804)
Odgovori   +    6
Hmmm... se strinjam, ampak to ni skrb mene, tebe ampak McDonaldsa, Burger Kinga, itd.

Zakon podpiram v točki, ko se študenstsko delo obdavči. zelo za.

PO drugi strani pa podaja možnost za delo dvem skupninam, ki sta bili do zdaj izvzeti: penzionisti in brezposelni. In tle se meni razumevanje konča:

1. Ali je brezposelni, ki "malo dela" še brezposelni?
2. Ali je upokojenec, ki "malo dela" še upravičen do pokojnine, ki jo polnemo redno zaposleni s prispevki?

Morda mi bo nekdo oporekal, da bodo tudi ti plačevali davke, od česar je neka korist, a prebavit tega nekako ne morem. Po eni strani ne bi podaljševali delovne dobe (ker se ljudje po 40 letih dela menda zadost nagarajo) po drugi strani pa jim zdaj dajemo opcijo za extra zaslužek po tistih nagaranih 40 letih???

Študentsko delo bi rešil z zakonom spisanim na eni sami strani:

1. status študenta se ukine.
2. Namesto kvazi brezplačnega faxa, naj država vsakemu štuudentu "posodi" kakih 3000€ letno, ki jih bo vrnil ko začne delat
3. Naj ob plačevanju prispevkov in davkov dela po mili volji (pri tem se mu delo šteje tako v penzijsko osnovo, kot delovno dobo)

problem študentov rešen.

Brezposelni nimajo kaj zganjat malo delo. oz. če ga zganjajo avtomatsko zgubijo pravico do nadomestil in podpore.

Upokojenci. Uživajte penzije.....

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen