Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Kaj je FQ in kako deluje?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.628
[Servis] Tema: Kaj je FQ in kako deluje?
[#887649] 09.08.10 13:26
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: Gustl 25.10.2010 10:58
Vsak uporabnik foruma ima oceno FQ, ki se izračunava glede na določene aktivnosti avtorjev, uporabnikov in administratorjev. Vsak nov avtor ima začetno vrednost FQ=50, nato pa se začne z aktivnostjo spreminjati proti 1 (negativna aktivnost) ali 100 (pozitivna aktivnost). FQ se izračunava dnevno.

Sporočila avtorjev z FQ 40 (osnovna nastavitev) ali manj niso vidna neposredno pod članki, v forumu pa jih je potrebno odpreti s klikom na povezavo Pokaži sporočilo.

Vsak uporabnik lahko sam določi mejno vrednost FQ, pri kateri bodo sporočila avtorjev z nižjo vrednostjo skrita. Če želite videti vsa sporočila, nastavite vrednost na 1. To opravite v Nastavitvah: forum.finance.si/?prefs

Sporočila avtorjev, ki ste jim dali status Prijatelja, vam bodo vidna, ne glede na njihov FQ.

Sporočila avtorjev, ki jih ignorirate, bodo ostala skrita, ne glede na njihov FQ.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 887649

Strani: 1

anon-9939 sporočil: 17.846
[Servis] Tema: Kaj je FQ in kako deluje?
[#887654] 09.08.10 13:29 · odgovor na: Gustl (#887649)
Odgovori   +    3
[Gustl]
Vsak uporabnik foruma ima oceno FQ, ki se izračunava glede na določene aktivnosti avtorjev, uporabnikov in administratorjev. Vsak nov avtor ima začetno vrednost FQ=50, nato pa se začne z aktivnostjo spreminjati proti 1 (negativna aktivnost) ali 100 (pozitivna aktivnost). FQ se izračunava dnevno.

Sporočila avtorjev z FQ 40 (osnovna nastavitev) ali manj niso vidna neposredno pod članki, v forumu pa jih je potrebno odpreti s klikom na povezavo Pokaži sporočilo.

Vsak uporabnik lahko sam določi mejno vrednost FQ, pri kateri bodo sporočila avtorjev z nižjo vrednostjo skrita. Če želite videti vsa sporočila, nastavite vrednost na 1. To opravite v Nastavitvah: forum.finance.si/?prefs

Sporočila avtorjev, ki ste jim dali status Prijatelja, vam bodo vidna, ne glede na njihov FQ. Sporočila avtorjev, ki jih ignorirate, bodo ostala skrita, ne glede na njihov FQ.
Lahko podrobneje o "izračunavanje glede na določene aktivnosti avtorjev, uporabnikov in administratorjev"?
shevchenko sporočil: 21.898
[Servis] Tema: Kaj je FQ in kako deluje?
[#887673] 09.08.10 13:35 · odgovor na: Gustl (#887649)
Odgovori   +    10
odlično. torej sem de facto izbrisan iz foruma.
andrejcc sporočil: 2.665
[Servis] Tema: Kaj je FQ in kako deluje?
[#887729] 09.08.10 14:06 · odgovor na: Gustl (#887649)
Odgovori   +    4
to ste pa zgleda kar dobro ustimali

friendi imajo nadpovprecne ocene in shitarji primerno nizke.
anon-154083 sporočil: 6.570
[Servis] Tema: Kaj je FQ in kako deluje?
[#887737] 09.08.10 14:09 · odgovor na: Gustl (#887649)
Odgovori   +    6
No, da nas stric Gustl pisno opominja, da ne smemo biti zlobni je eno, da pa je vzpostavil sistem, ki nas avtomatsko ocenjuje, je pa beyond.

In potem dobim še slabo oceno... Ena varianta, da zaradi sarkazmov, ker sistem enako obravnava stavke, ki se končajo s piko in stavke, ki se končajo s smeškom...
Druga varianta pa je (to bi bilo bolj premeteno), da sistem preverja, komu odgovarjam. In če odgovarjam nasilnežem s slabim FKU, se meni tudi zmanjšuje.

Skratka, neverjetno in beyond in hvala lepa. Moj zadnji post.
anon-53475 sporočil: 1.009
[Servis] Tema: Kaj je FQ in kako deluje?
[#887765] 09.08.10 14:17 · odgovor na: Gustl (#887649)
Odgovori   +    1
Deluje fajn, razen v prikazu "seznam sporocil". Tam bi bilo najbolje, da se mi ljudje pod FQ pragom sploh ne prikazejo, da niti nimam moznosti klikati sivega plusa.
jurijjurij sporočil: 4.944
[Servis] Tema: Kaj je FQ in kako deluje?
[#887818] 09.08.10 14:46 · odgovor na: Gustl (#887649)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: jurijjurij 09.08.2010 14:47
[Gustl]
Vsak uporabnik foruma ima oceno FQ, ki se izračunava glede na določene aktivnosti avtorjev, uporabnikov in administratorjev. Vsak nov avtor ima začetno vrednost FQ=50, nato pa se začne z aktivnostjo spreminjati proti 1 (negativna aktivnost) ali 100 (pozitivna aktivnost). FQ se izračunava dnevno.

Sporočila avtorjev z FQ 40 (osnovna nastavitev) ali manj niso vidna neposredno pod članki, v forumu pa jih je potrebno odpreti s klikom na povezavo Pokaži sporočilo.

Vsak uporabnik lahko sam določi mejno vrednost FQ, pri kateri bodo sporočila avtorjev z nižjo vrednostjo skrita. Če želite videti vsa sporočila, nastavite vrednost na 1. To opravite v Nastavitvah: forum.finance.si/?prefs

Sporočila avtorjev, ki ste jim dali status Prijatelja, vam bodo vidna, ne glede na njihov FQ (ta trenutek še ne deluje pravilno, urejamo).
Sporočila avtorjev, ki jih ignorirate, bodo ostala skrita, ne glede na njihov FQ.

Trenutno nam sicer nekaj nagaja izpis pod članki, se ureja in bo urejeno.
Gustl, a si v svojem brejnstormingu že rodil idejo da bi morda forum ukinil? Ne še? Ker stvar bo na koncu izgledala tako nekako: ko boš poštimal vse znanstvene FQ-je, +1, -1, samo zelo prijatelje, little less prijatelje, malo manj neprijatelje, malo bolj neprijatelje, samo zelo ignorirane, samo malo ignorirane, profile, .... potem ti bo forum crknil.

BTW. Ti, kdo ti pa izumlja te znanstvene formule? A črt ali sam premoreš toliko domišljije?
anon-214372 sporočil: 3.048
[Servis] Tema: Kaj je FQ in kako deluje?
[#889118] 10.08.10 13:13 · odgovor na: Gustl (#887649)
Odgovori   +    0
LOLOTF, šele zdaj sem se povzpel nazaj na stol...
anon-174423 sporočil: 256
[Servis] Tema: Kaj je FQ in kako deluje?
[#892119] 13.08.10 10:37 · odgovor na: Gustl (#887649)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Vsak uporabnik foruma ima oceno FQ, ki se izračunava glede na določene aktivnosti avtorjev, uporabnikov in administratorjev. Vsak nov avtor ima začetno vrednost FQ=50, nato pa se začne z aktivnostjo spreminjati proti 1 (negativna aktivnost) ali 100 (pozitivna aktivnost). FQ se izračunava dnevno.

Sporočila avtorjev z FQ 40 (osnovna nastavitev) ali manj niso vidna neposredno pod članki, v forumu pa jih je potrebno odpreti s klikom na povezavo Pokaži sporočilo.

Vsak uporabnik lahko sam določi mejno vrednost FQ, pri kateri bodo sporočila avtorjev z nižjo vrednostjo skrita. Če želite videti vsa sporočila, nastavite vrednost na 1. To opravite v Nastavitvah: forum.finance.si/?prefs

Sporočila avtorjev, ki ste jim dali status Prijatelja, vam bodo vidna, ne glede na njihov FQ (ta trenutek še ne deluje pravilno, urejamo).
Sporočila avtorjev, ki jih ignorirate, bodo ostala skrita, ne glede na njihov FQ.

Trenutno nam sicer nekaj nagaja izpis pod članki, se ureja in bo urejeno.
Simpaticna domislica je ta vas FQ. Sicer je to vasa stvar kako ga racunate, in sploh, kaj hocete s tem doseci; neodvisno od tega bi bilo zanimivo kdaj videti, kaj bi na bazi vasih uporabnikov sproduciral googlov pagerank algoritem.
Nantl sporočil: 1.160
[Servis] Tema: Kaj je FQ in kako deluje?
[#893626] 15.08.10 13:30 · odgovor na: Gustl (#887649)
Odgovori   +    1
Gustl, FQ ... sucks. Zakaj? Primer :

Uporabnik: shavrinski
Uporabniško ime odprto: 31.5.10; prva objava v forumu: 26.6.10

FQ: 42 (izračun 15.8.10)

Sporočil v forumu: 2
Glavni forum: 1, Borza: 1

Prijatelj od: 0 / Ignoriran od: 0

Kako je z dvema postoma uspel priplezati iz FQ 50 na FQ 42 ???
nomad sporočil: 678
[Servis] Tema: Kaj je FQ in kako deluje?
[#933012] 23.09.10 13:50 · odgovor na: Gustl (#887649)
Odgovori   +    2
1) Malo sem testiral, in en sam "Ignoriraj uporabnika" nekomu z malo aktivnostjo zbije FQ za 9 točk. To se mi zdi pretirano.

2) Cel koncept FQ-ja je narejen tako da zelo hitro padeš pod 40 točk (in se tvoja sporočila posledično ne kažejo), če pišeš drugače, kot misli večina. A smo kdaj že bili v takšnem sistemu? Hmmm ...
anon-214372 sporočil: 3.048
[Servis] Tema: Kaj je FQ in kako deluje?
[#952580] 11.10.10 11:28 · odgovor na: Gustl (#887649)
Odgovori   +    3
Če si res kdo želi dober FQ, šest koristnih nasvetov:

-ne polemiziraj z ekstremisti, levimi ali desnimi
-ne dokazuj ljudem, da nimajo prav - še posebej če res nimajo (don't be smart ass)
-če se z nekom resnično ne strinjaš, pritrdi nasprotnemu komentarju in se izogibaj neposrednemu napadu
-ne štedi plusov, minusov se izogibaj
-pluse lahko podkrepiš s komentarjem (za tole pa dobiš plusek), prav tako dodajanje prijateljev (za tole pa letiš direkt med frende)
-zbiraj dobre vice in jih redno objavljaj

Skratka, nekako tako kot v resničnem svetu: za všečnost je nujen samo kanec samokontrole in všečnost ni nujno tudi kakovost - konec koncev je Janković dobil 65% ;)

P.S.: stranski učinek merjenja všečnosti je pa dolgoročno po mojem mnenju razvodenelost vsebine in odliv komentatorjev, nekako tako kot je v politiki končni učinek všečnosti apatija. Hočeš nočeš bomo pač podzavestno skrbeli za FQ.
anon-1006 sporočil: 1.881
[Servis] Tema: Kaj je FQ in kako deluje?
[#956843] 14.10.10 12:18 · odgovor na: Gustl (#887649)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Vsak uporabnik foruma ima oceno FQ, ki se izračunava glede na določene aktivnosti avtorjev, uporabnikov in administratorjev. Vsak nov avtor ima začetno vrednost FQ=50, nato pa se začne z aktivnostjo spreminjati proti 1 (negativna aktivnost) ali 100 (pozitivna aktivnost). FQ se izračunava dnevno.
Načeloma domiselno, vendar vrag tiči v podrobnostih. Bolj kot si na liniji(podoben večinskemu razmišljanju), višji FQ imaš(ker kriterij objektivnega merjenja FQ slejkoprej ni mogoč oz./ali pa ker populistično politične teme niso izvzete iz izračunavanja).
anon-216391 sporočil: 3.795
[Servis] Tema: Kaj je FQ in kako deluje?
[#1071143] 21.01.11 16:01 · odgovor na: Gustl (#887649)
Odgovori   +    0
Malo sem se pozabaval s tem famoznim FQ pa nisem mogel razvozlati računice. Kaže, da se upošteva "rejting" komentarja znotraj posameznega članka, potem pa se to nekako prenese v povprečje komentatorja. Nekateri komentatorji so pričeli FQ enačiti z IQ in sem že opazil zmerljivke na ta račun, vendar za to ni utemeljene osnove. Zato vas prosim, da nam podrobneje razložite algoritem za izračun tega Famoznega Indeksa. Obljubim, da se bom potrudil, da ga bom razumel.
anon-97761 sporočil: 5.181
[Servis] Tema: Kaj je FQ in kako deluje?
[#1160249] 03.04.11 11:44 · odgovor na: Gustl (#887649)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Vsak uporabnik foruma ima oceno FQ, ki se izračunava glede na določene aktivnosti avtorjev, uporabnikov in administratorjev. Vsak nov avtor ima začetno vrednost FQ=50, nato pa se začne z aktivnostjo spreminjati proti 1 (negativna aktivnost) ali 100 (pozitivna aktivnost). FQ se izračunava dnevno.

Sporočila avtorjev z FQ 40 (osnovna nastavitev) ali manj niso vidna neposredno pod članki, v forumu pa jih je potrebno odpreti s klikom na povezavo Pokaži sporočilo.

Vsak uporabnik lahko sam določi mejno vrednost FQ, pri kateri bodo sporočila avtorjev z nižjo vrednostjo skrita. Če želite videti vsa sporočila, nastavite vrednost na 1. To opravite v Nastavitvah: forum.finance.si/?prefs

Sporočila avtorjev, ki ste jim dali status Prijatelja, vam bodo vidna, ne glede na njihov FQ.

Sporočila avtorjev, ki jih ignorirate, bodo ostala skrita, ne glede na njihov FQ.
še davidove zvezde z napisom JEW nam prišijte na obleke. poden!
anon-166829 sporočil: 5.290
[Servis] Tema: Kaj je FQ in kako deluje?
[#1164252] 06.04.11 12:13 · odgovor na: Gustl (#887649)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-166829 06.04.2011 12:30
(Pomotoma sem objavila svoj apel v napačni temi, zato ga tu ponovno objavljam.)

Pa dobro, zakaj mi je potrebno brisati moja sporočila takoj, ko dobim nekaj plusov.
V brisanem postu ni bilo nič takega, česar niso že tisočkrat napisali drugi.

Kaj ni dovolj, da me umetno držite na nizkem fakjuju?


Medtem, ko gospod bc123a mirno lahko forumaše zmerja z bebci, idioti in jim celo grozi s kalašnikovo; vse brez kakršnihkoli posledic.

Bravo Gustl za tvoje necenzurivno vedenje!

PS:

In ti dobro veš, da se sploh ne oglašam za vsako figo; vedno sem se le takrat, ko je bilo vse skupaj že krepko preko kritične meje!

Čeprav za moje pripombe nisi že od vsega začetka hotel niti slišati, ste na koncu koncev le morali popraviti vse, kar sem vam predlagala, ker so vam stvari, kot ste jih zastavili vi, povzročale preveč zmede. Kmalu bodo padle še zadnje pregrade, ki se jih zaradi uspešne samocenzure forumašev tako zelo oklepaš. Kaj je to, pa veš sam prav dobro.

PSS:

Saj bi napisala še kaj več, pa mi trenutno moj kitajski partner ne pusti.
Že tako imate zadnje čase preveč vdorov.

PSSS:

Pri Kresalkini zalezovalni družbi ste brisali njej v čast velikoveč prispevkov forumašev, kot kjerkoli drugod.

Se ti ne zdi hecno, da se tako zelo bojiš pendreka pendrek ministrice?!!!!!!

Strani: 1