7 min
Hrvaško ustavno sodišče: Milanović ne more biti več ne mandatar ne premier. Trije sodniki menijo, da je taka "grožnja" protiustavna 3
26 min
Bruselj: platforme Pornhub, Stripchat in Xvideos bodo morale izpolnjevati najstrožje obveznosti EU 1
31 min
V Petrolu bodo predlagali 1,8 evra dividende bruto, več kot lani
34 min
Petrolovi delničarji o dividendi 23. maja
1 ura
Ko se upokoji vodja gradnje
2 uri
Podjetja imajo le še do ponedeljka čas za predložitev dokazil o škodi v lanskih poplavah
2 uri
DZU vidijo priložnost v krepitvi digitalnih prodajnih kanalov
3 ure
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
3 ure
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
4 ure
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov 1
4 ure
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
4 ure
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
5 ur
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
5 ur
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
5 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
5 ur
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
6 ur
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
6 ur
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
6 ur
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
7 ur
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

gogi1 sporočil: 5.314

mataj je napisal(a):


Torej je samo še vprašanje časa, kdaj bo tvoja korporacija njihova delovna mesta preselila v Bangalore.
 
Mataj, to so bolj zdrava delovna mesta kot marsikatero drugo v Sloveniji. Bangalore ni nikakršna pretnja visoko izobraženim, strokovnim in na delo pripravljenim ljudem, ki opravljajo storitve lokalno. Pred dvema tednoma sem imel dolge debate z vrhunsko izobraženim Indijcem, ki dela v Dubaiu in mi je povedal, da inženirji v Indiji zaslužijo tudi že 30-40 kUSD letno. Zato se slovenska delovna mesta tja ne bodo kaj dosti selila, lahko samo počakamo, da se prvi Slovenec odseli v Indijo s trebuhom za kruhom.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 74917

Strani: 1

anon-35163 sporočil: 30.643

gogi1 je napisal(a):


Mataj, to so bolj zdrava delovna mesta kot marsikatero drugo v Sloveniji. Bangalore ni nikakršna pretnja visoko izobraženim, strokovnim in na delo pripravljenim ljudem, ki opravljajo storitve lokalno. Pred dvema tednoma sem imel dolge debate z vrhunsko izobraženim Indijcem, ki dela v Dubaiu in mi je povedal, da inženirji v Indiji zaslužijo tudi že 30-40 kUSD letno. Zato se slovenska delovna mesta tja ne bodo kaj dosti selila, lahko samo počakamo, da se prvi Slovenec odseli v Indijo s trebuhom za kruhom.
Še en zanimiv članek na to temo

http://yaleglobal.ya...le?id=6209< /a>

Other international technology corporations have rapidly ramped up cutting-edge research at their Indian facilities. In just two years since the process formally took shape, Indian R&D centers of American tech firms were filing for more patents than Bell Labs, the world's largest research organization. By 2006, IBM India on its own is expected to generate US$1 billion worth of innovations.

The month of August also yielded proof about the breadth of this impact, beyond IT. A few months after endorsing the international pharmaceutical patents regime, India announced 1,312 applications for drug patents, second to the US, and 25 percent more than third-ranked Germany – and way ahead of Britain, Japan, and others.


Kolega mi je pred časom pravil, da so v njegovi bivši firmi naročili neko mašinerijo iz Kitajske. Njihov R&D folk je prišel skupaj z na novo razvito opremo, jo zmontiral in odpravil preostale napake. Ves ta čas so živeli in spali na tleh, v spalnih vrečah poleg svoje opreme. Da bi šel konkurirat takim tipom ni šans, pa tudi smisla nima. Tisti kitajski inženirji so gotovo imeli računico, kariero in perspektivo. Pri nas tega na tem področju ni več.

Vse dokler se življenjski stroški in standard v razvitem in nerazvitem svetu ne bodo izenačili (kot trenutno stvari stojijo, bi Slovenija morala pasti na četrtino do polovico sedanjega), bodo R&D ter ostali tehnični poklici šli po poti podkovnih kovačev in finomehanikov, pa če nam je to všeč, ali ne.

So določene kritične panoge, naprimer kmetijstvo, ki jih posamezne države hočejo za vsak slučaj imeti pripravljene in pri roki. Zaradi tega jih ščitijo pred tržiščem z raznimi subvencijami in podobno. Podobna kritična panoga bi lahko bil tudi R&D. Ni mi pa jasno, kako bi stvar lahko umetno držali pri življenju, tako kot kmetijstvo. Ponavadi se vsi taki poskusi končajo tako, da par bleferjev vleče subvencije, reciklira članke in citira drug drugega. Brez veze. Pri subvenciranem kmetu se vsaj ve, koliko je pridelal.
anon-53475 sporočil: 1.009
Jaz resno razmisljam, da bi sel nekoc delat v Keralo... :P

Sicer pa imam veliko stikov z Indijci in so res fejst fantje. Vecina top izobrazenih iz IIT se vedno dela v ZDA, vecinoma kot analitiki kaksnih financnih firm ali konzultantov, pa dosti jih je v software consultingu. Kljub solidni placi 30-40K, je v ZDA se vedno placa toliko vecja, da se splaca.

BTW, najvisji davcni razred v Indiji je 30%...

Strani: 1