Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-59289 sporočil: 196
Kolega fizioterapevt, zaposlen v javnem zavodu, mi je pred časom povedal, da je preizkusil, v kolikšnem času lahko ob normalnem delu naredi normo. V le dveh urah in pol (delovni čas traja 8 ur) je opravil dnevno normo za dva fizioterapevta. Potem pa ga vprašam, koliko ima plače, pa pravi 1100-1200 evrov neto, ob tem, da je skoraj začetnik. Mu rečem, da to niti ni slabo in da je lahko zadovoljen s tem. Njegova želja je 1900 evrov neto.
Ker se jim (v ustanovi je več fizioterapevtov) ne zdi vredno delati, naročajo le nekaj pacientov na dan, čeprav bi jih lahko mnogo več, tako se ustvarijo čakalne vrste, če pa potrebujejo več prostega časa, si ga pa pač naredijo tako, da naročajo za kasnejše obdobje. "Zakaj bi delal, če me pa slabo plačajo," pravi.
Kruta realnost našega zdravstva..:)))

Neposredni odgovori na sporočilo št. 698331

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 01.02.2010 07:25
[ZIGOLE]
Kolega fizioterapevt, zaposlen v javnem zavodu, mi je pred časom povedal, da je preizkusil, v kolikšnem času lahko ob normalnem delu naredi normo. V le dveh urah in pol (delovni čas traja 8 ur) je opravil dnevno normo za dva fizioterapevta. Potem pa ga vprašam, koliko ima plače, pa pravi 1100-1200 evrov neto, ob tem, da je skoraj začetnik. Mu rečem, da to niti ni slabo in da je lahko zadovoljen s tem. Njegova želja je 1900 evrov neto.
Ker se jim (v ustanovi je več fizioterapevtov) ne zdi vredno delati, naročajo le nekaj pacientov na dan,
A to ti je tudi povedal? Precej bolj verjetno je, da jim ZZZS ne placa vec kot nekaj pacientov na dan, sploh ker gre za taksno "nenujno" storitev, kot je fizioterapija.

Resitev takih degeneriranih zadev je seveda v tem, da tisti del delovnika, ki ga ne oddelajo za ZZZS, oddelajo za trg. Ampak ker v sloveniji folk znori, takoj ko vidi "da z gotovino prides kuj na vrsto", se to verjetno ne bo zgodilo. Pa ceprav bi si morda tvoj kolega potem lahko dejansko prisluzil 1900 neto, ce bi bil priden.

Strani: 1