Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Ali farmacevtske firme res samo varajo bolne in zdrave?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

shevchenko sporočil: 21.898
Moja prva reakcija je bila, da jo sočno pošljem v 3PM, ampak sem se ugriznil v jezik. Do ljudi, ki so iskreni s tabo, pač ne moreš biti tak. Sem jo pa kljub temu opozoril na dejstvo, da je svoje zdravje tvegala za tuje profite.
Res ni bilo razloga za 3pm. In v končni fazi - profiti so bili narejeni že, ko je bilo cepivo naročeno in kupljeno. Zdej je kar je. Ko bo naslednjič pizdarija, bomo pa zaplesali še enkrat...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 674909

Strani: 1

anon-35163 sporočil: 30.643
[shevchenko]
> Moja prva reakcija je bila, da jo sočno pošljem v 3PM, ampak sem se ugriznil v jezik. Do ljudi, ki so iskreni s tabo, pač ne moreš biti tak. Sem jo pa kljub temu opozoril na dejstvo, da je svoje zdravje tvegala za tuje profite.

Res ni bilo razloga za 3pm. In v končni fazi - profiti so bili narejeni že, ko je bilo cepivo naročeno in kupljeno. Zdej je kar je. Ko bo naslednjič pizdarija, bomo pa zaplesali še enkrat...
Ne gre samo za cepivo, še enkrat si dobro preberi tisto izjavo. V igri niso samo interesi farmacevtskih multinacionalk, ampak tudi državni interesi. Poskusi dati v ta kontekst pahorjeva opozorila epidemiji in krizi pa miklavčičevo jamranje o tem, kako kaznovanje medicino potiska v defenzivo.

Vsaj jaz iz tega sklepam, da medicinski ceh v primeru cepljenja postavlja interese države in multinacionalk pred moje interese. Še dodaten dokaz za to je prikrivanje tveganja, po televiziji so vsi govorili samo o tem, da te lahko mogoča malo rama boli. Možnost nevroloških zapletov navaja specifikacija proizvajalca cepiva, torej se ni okoli tega kaj sprenevedati.

V glavnem- koliko si je dohtaraj s tem krilatopračičjegripjim fiaskom zapravil zaupanje pacientov, težko ocenim. Gotovo pa je to, da zaupanja nima več pravice ne pričakovati, še manj pa zahtevati.

No ja, da ne bom samo pizdil- zdravniškemu cehu lahko priznamo vsaj to, da je z narodnoekonomskega vidika ravnal pravilno.

Strani: 1