Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Kje dobiti najugodnejši stanovanjski kredit?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-169928 sporočil: 296

janez1610 je napisal(a):

  Vprašanje za g. VilfanG-ja:

vzel bom hipotekarca 70.000 € na 15 let.
matična banka mi je pripravila ponudbo 6Meuribor+ 2,00% (brez življ. zavarovanja ,ker ga ne maram)
izračunani obrok je 484,42 €, stroški odbritve 345€ in interkalarne obr. 105 €
obrok je manjši od 30 % moje neto plače.

Ko sem se zanimal že pred enim letom sem z romanjem od banke do banke prišel celo do pribitka 1,8%

Zdaj so ti pribitki večji...

Kaj mislite o ponudbi moje banke?


Hvala za odgovor  in  LP

Janez
 
Odkrito povedano je ponudba dobra, če že ne odlična. Vidim da je obr. mera malce kompenzirana z malce večjimi stroški (kar je povsm normalno, nekje bi imeli pribitek recimo 2,2% , pa stroški recimo 100 EUR). Obr. mera je odlična, nižjo bi težko dobili. Stroški ok.

Kar se tiče interkalarnih obresti je pa takole: interkalarne obresti so obresti, ki se obračunajo od dne črpanja kredita pa do zadnjega v mesecu, v katerem še NE zapade prva anuiteta.
Primer: danes, 14.10.2009 črpate 70k EUR, prva anuiteta vam zapade 20.11.2009 (vedno konec naslednjega meseca). Int. obresti so obresti od dne 14 pa do 31 oktobra ... torej obresti v teh 17 dneh. Če črpate kredit na zadnjega v mesecu ... t.j. 31.10.2009, teh obresti ni, prva anuiteta vam prav tako zapade zadnjega v naslednjem mesecu, kar je spet 30.11.2009.

Višina int. obresti je identična vaši obr. meri ... EURIBOR +2,0%. Kar pomeni da je razlika le v imenu. Višina je ista.
Torej ... če boste kredit vzeli prej, recimo na sredini meseca, boste zato, ker boste kredit dobili prej, za te dni plačali še obresti (popolnoma običajna logika).

lpg

Neposredni odgovori na sporočilo št. 608426

Strani: 1

anon-168204 sporočil: 9

Hvala za izčrpen odgovor.


lp janez

Strani: 1