Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Kje dobiti najugodnejši stanovanjski kredit?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-169928 sporočil: 296
Zadnja sprememba: anon-169928 07.10.2009 14:50

AmadejSI je napisal(a):
Da ne odpiram nove teme - ima kdo morda izkušnje s podjetji, ki obljubljajo, da bodo pridobljeno najboljšo ponudbo za kredit (pri bankah) izboljšale in to za stranko brezplačno? Brez da reklamiram katero izmed tovrstnih podjetji, naj bi šlo nekako tako, da najprej sam pridobiš čim bolj ugodne ponudbe bank (z letanjem naokoli), potem pa najboljšo ponudbo pošlješ temu podjetju, ki zate le-to še izboljša. Plačila s strani iskalca kredita naj ne bi bilo, ker banke njim plačajo, da pripeljejo stranke? Tovrstno ponudbo ima kar nekaj podjetji?

Ima kdo s takimi storitvami dejanske izkušnje? Kakšen nezapisani "hakelc"?
 
Sam še nisem slišal za tovrstna podjetja, niti mi ni čisto jasno zakaj bi se podjetja pogajala z banko v vašem imenu.
Nekaj bi od tega morala imeti, sicer tega ne bi počela. Da bi od tega kaj imeli pa bi morali imeti neko maso ljudi,
posledično bi ljudje za to vedeli, vsaj bančniki, ...

Skratka, vsakdo ima dovolj pogajalske moči, da si izbori najugodnejšo ponudbo. Da malce bolj podrobno napišem ...

Razlika med obrestnimi pribitki je majhna, v primeru da vzameš vse možne dodatne produkte banke ki ti znižujejo pribitek. Če boš pri vsaki banki ponudil, da vzameš Mastercard, Življenjsko zavarovanje, da odpreš TRR in da recimo posluješ še preko elektronske banke, potem razlike med pribitki skoraj ni. Tam 0.05 oz. 0.1.

In tudi ko se bo EURIBOR dvigoval, bo tvoj kredit postajal vse dražji. Brez skrbi, na banko kjer imaš kredit enostavno pošlji vlogo za znižanje pribitka, s pojasnilom da so se razmere na bančnem trgu spremenile (ko bo EURIBOR rastel, bodo banke zaradi konkurenčnosti zniževale pribitke) in da lahko dobiš pri konkurenčni banki kredit po nižji obr. meri. Magar podkrepi to še z info ponudbo druge konkurenčne banke. Skoraj je ni banke ki tvoji prošnji ne bo ugodila z znižanjem pribitka.

lpg

EDIT: Zapomni si nekaj ... kupej je kralj, ne prodajalec, in to ne glede na branžo. Tudi v bančništvu. In kupec ima pogajalsko premoč. Znižaj ... ali pa grem po cenejši kredit h konkurenci.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 603475

Strani: 1

anon-179576 sporočil: 125

VilfanG je napisal(a):

 
Sam še nisem slišal za tovrstna podjetja, niti mi ni čisto jasno zakaj bi se podjetja pogajala z banko v vašem imenu.
Nekaj bi od tega morala imeti, sicer tega ne bi počela. Da bi od tega kaj imeli pa bi morali imeti neko maso ljudi,
posledično bi ljudje za to vedeli, vsaj bančniki, ...

Skratka, vsakdo ima dovolj pogajalske moči, da si izbori najugodnejšo ponudbo. Da malce bolj podrobno napišem ...
...
To mi je vse jasno, sprašujem zato, ker sem enkrat dobil tovrstno ponudbo najprej od ene izmed mnogih naložbeno finančnih podjetji v SLO (poleg predstavitve ostalih produktov), sedaj pa sem opazil enako zadevo reklamirano še s strani enega s.p. in v obeh primerih zatrjujejo, da kot končna stranka nimaš nobenih stroškov, prav tako pa bodo zagotovili ponudbo boljšo od te, ki si jo sam uspel izpogajati kjerkoli.

Tudi sam sem mnenja, da bi opisani model lahko deloval le, če gre za večjo maso pripeljanih strank - zato sprašujem, če ima kdo dejanske izkušnje s tovrstnimi ponudbami in kje je haklc. :)

Strani: 1