Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Mobing na Triglavu? Prva tožba je vložena

Strani: 1 2

anon-24427 sporočil: 1.122
[#374102] 25.11.08 23:00
Odgovori   +    0
A o tej ZT ne bomo letos prebral nobene lepše novice, če že vsak dan preberemo kaj o njej? Upam, da bo vsaj milijarda premije spet drugo leto in ohranjen tržni delež nad 40%.
Kje so tisti lepi časi pred letom dni?
anon-129959 sporočil: 13.643
[#374112] 25.11.08 23:14
Odgovori   +    0
mobbinga v RS sploh ni; enostavno zato, ker so se sodišča oziroma pooblaščeni sodniki-ce tako odločili z najnovejšo t.im. sodno prakso v Republiki Sloveniji ! _ _ _ _ _ _
anon-1670 sporočil: 14.712
[#374197] 26.11.08 07:59
Odgovori   +    0
Sosed Andrej jaz sem naravnost rojen za svetovalca na papirju, več kot zadovoljen bi bil tudi z borimi 1900€ bruto na mesec.

Upam, da se bo dalo kaj zrihtat.
Malo se spoznam tudi na vreme-tako, da me lahko zaposlite tudi kot svetovalca za vreme;)
anon-1670 sporočil: 14.712
[#374203] 26.11.08 08:04 · odgovor na: anon-24427 (#374102)
Odgovori   +    0

theo je napisal(a):
A o tej ZT ne bomo letos prebral nobene lepše novice,
Saj bo bolje ;)

Dolgoročno tam nekje leta 2030 zna biti cena delnice spet 130€.

Boš kot dolgoročni vlagatelj vsaj oproščen plačila davka na kapitalski dobiček;)
anon-157803 sporočil: 132
[#374205] 26.11.08 08:07
Odgovori   +    1
zanimivo je, kako smo že otopeli in tolerantni do očitnih zlorab pooblastil - jutri se to lahko zgodi komurkoli izmed nas
crt sporočil: 27.686
[#374222] 26.11.08 08:28
Odgovori   +    1
"Ko je šef Triglava postal Kocič, res nisem imel dela, bil sem svetovalec na papirju," razlaga Mirnik.

se pravi... saj vem, da ne pocnem nic in dobivam placo kar tako, vendar je to moja pravica?
anon-69279 sporočil: 2.669
[#374276] 26.11.08 09:02
Odgovori   +    1
yria [ 08:07 ]

zanimivo je, kako smo že otopeli in tolerantni do očitnih zlorab pooblastil - jutri se to lahko zgodi komurkoli izmed nas

Se strinjam s tabo yria.
Vsi se bodo upičili v teh 1800€, bistvo bo ostalo neopaženo.

First they came for the Jews
and I did not speak out
because I was not a Jew.
Then they came for the Communists
and I did not speak out
because I was not a Communist.
Then they came for the trade unionists
and I did not speak out
because I was not a trade unionist.
Then they came for me
and there was no one left
to speak out for me.
murje sporočil: 5.120
[#374277] 26.11.08 09:03
Odgovori   +    0
˝V družbi se zaključuje proces poenotenja dveh družb Slovenice d.d. in Adriatic d.d. tudi na področju upravljanja s kadri.Podpisana je bila nova kolektivna pogodba, ki prinaša nov plačni sistem,uvaja se nova organizacija in sistemizacija.O spremembah smo obveščali po netu in neposredno preko vodilnih in predstavnikov delavcev.Zaradi spremembe notranje organizacije in sistemizacije bomo morali sprememniti vse pogodbe o zaposlitvi.Ker bomo spremembo izvedli z odpovedjo pogodb o zaposlitvi, smo o tej nameri dolžni vse zaposlene tudi pisno obvestiti in temu je namenjeno to obvestilo.
Skladno z določbo 83.člena Zakona o delovnih razmerjih (ZDR) vas torej obveščamo o nameravani odpovedi pogodbe o zaposlitvi iz poslovnih razlogov.Pogodbo bomo odpovedali, ker je zaradi spremembe notranje organizacije in sistemizacije delovnih mest prenehala potreba po opravljanju dela na vašem delovnem mestu.Istočasno vam bomo v sklenitev ponudili novo pogodbo o zaposlitvi za ustrezno delovno mesto.V kolikor pogodbe v roku 30 dni ne boste sprejeli in podpisali, vam bo delovno razmerje prenehalo po izteku zakonskega odpovednega roka.O postopku odpovedi bo lahko na vašo zahtevo skladno z določbo ZDR pisno obveščen sindikat katerega član ste.Zahtevo morate posredovati v roku treh dni po vročitvi tega obvestila, če želite da v sindikatu čimprej v mnenje posredujemo naša stališča o nameravani odpovedi.˝
To so uresničili in nam dali novo pogodbo o zaposlitvi z istimi opisi del in nalog, kot smo jih opravljali pred omenjeno združitvijo.Razlika je bila tudi v temu, da so nam za ista delovna mesta znižali tudi zahtevano stopnjo izobrazbe in s tem posledično tudi plače oz.tarifne razrede v katere smo bili uvrščeni pred tem.
Sindikat molči.Tožbe se pripravljajo.Se že vlagajo.So že vložene.Se že rešujejo.Poravnave so v teku.Se poskušajo reševati.Tudi z lastniškimi deleži.Posameznik je skoraj nemočen.Pripravlja se kolektivna tožba.Tudi z mobingom če bo treba...sindikat še vedno molči in čaka pravnomočnost...z mobingom ali brez njega...
anon-12560 sporočil: 3.563
[#374282] 26.11.08 09:11
Odgovori   +    0
Paradoksalno je, da si v Sloveniji upajo samo stari komunistični kadri tožiti zaradi mobbinga. Pa ravno oni ga že ves čas množično izvajajo nad večino delavcev že 60 let.
crt sporočil: 27.686
[#374288] 26.11.08 09:17 · odgovor na: anon-69279 (#374276)
Odgovori   +    0

jobaa je napisal(a):
Vsi se bodo upičili v teh 1800€, bistvo bo ostalo neopaženo.
bistvo je ne cifra 1.800, temvec to, da gospod ta denar dobi za opravljeno delo nic, kot lepo direktno sam priznava.

ce je ukrepanje proti taksni situaciji ogrozanje clovekovih pravic, potem je nekaj narobe z definicijo clovekovih pravic.
premza sporočil: 4.276
[#374336] 26.11.08 09:54 · odgovor na: crt (#374288)
Odgovori   +    0
Če sem jaz razumel prav mu Triglav sedaj ponuja službo referenta za 1.800. Prej, ko kot svetovalec ni delal nič, je dobival precej več, kar bi se dalo razbrati iz besed "Imel sem občutek, da se Kocič in Čeplak s to ponudbo iz mene norčujeta".
anon-129959 sporočil: 13.643
[#374340] 26.11.08 09:58 · odgovor na: crt (#374288)
Odgovori   +    0
se strinjam - če je definicija človekovih pravic ta, da se dobiva 1.800 na mesec za nič delat, potem je z definicijo človekovih pravic v RS nekaj zelo narobe !_ _ _ ;-)
anon-129959 sporočil: 13.643
[#374343] 26.11.08 10:02 · odgovor na: anon-157803 (#374205)
Odgovori   +    0

yria je napisal(a):
zanimivo je, kako smo že otopeli in tolerantni do očitnih zlorab pooblastil - jutri se to lahko zgodi komurkoli izmed nas
 
PREPOZNO ! _ _ _ lahko se vam zgodi že danes !! _ _ _ _ _ _
anon-179348 sporočil: 726
[#374344] 26.11.08 10:02
Odgovori   +    0
Leta 1995 je Heinz Leyman identificiral pojav psihičnega nasilja v delovnih okoljih. Po njegovem je mobing ......
____________________
Če bi ta gospod živel v Jugi, bi bil mobink identificiran že vsaj leta 1950. Tako pa je krepko zaujal.

In SALTO ima prav!
anon-129959 sporočil: 13.643
[#374346] 26.11.08 10:04 · odgovor na: anon-69279 (#374276)
Odgovori   +    0

jobaa je napisal(a):
yria [ 08:07 ] zanimivo je, kako smo že otopeli in tolerantni do očitnih zlorab pooblastil - jutri se to lahko zgodi komurkoli izmed nas Se strinjam s tabo yria. Vsi se bodo upičili v teh 1800€, bistvo bo ostalo neopaženo. First they came for the Jews and I did not speak out because I was not a Jew. Then they came for the Communists and I did not speak out because I was not a Communist. Then they came for the trade unionists and I did not speak out because I was not a trade unionist. Then they came for me and there was no one left to speak out for me.
 točno tako - "that's the way it goes" ! _ _ _ _ _ _
anon-179388 sporočil: 756
[#374409] 26.11.08 11:03
Odgovori   +    0
Naslov je malo zavajajoč, saj človek pomisli ;"Le komu se še zljubi po 6-10 urnem vzponu na najvišjo Slovensko goro šikanirati drugega."
Kar pa se zavarovalnice tiče, je tako in tako postala sinonim za traparije, kar je ponavadi začetek konca.
anon-53422 sporočil: 275
[#374428] 26.11.08 11:18 · odgovor na: crt (#374288)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

bistvo je ne cifra 1.800, temvec to, da gospod ta denar dobi za opravljeno delo nic, kot lepo direktno sam priznava.

ce je ukrepanje proti taksni situaciji ogrozanje clovekovih pravic, potem je nekaj narobe z definicijo clovekovih pravic.


Če ne razumeš, da je ena od metod mobbinga tudi odrekanje dela (ne zaposlitve, ampak konkretnih zadolžitev) in premeščanje delovne mize pod stopnišče, potem nimaš podlage za oglašanje.

Razen, če ne bi rad dokazoval, da je pojem mobbinga izmišljotina. Good luck to you too.
anon-129959 sporočil: 13.643
[#374436] 26.11.08 11:22 · odgovor na: anon-53422 (#374428)
Odgovori   +    0
jaz sem prepričan, da bo mobbing na sLOVEnskih sodiščih tretiran ( zavestno ! ) kot izmišljotina še najmanj 10 let !_ _ _ _ _ _
anon-129959 sporočil: 13.643
[#374439] 26.11.08 11:26 · odgovor na: anon-129959 (#374436)
Odgovori   +    0
sem napisal na sLOVEnskih sodiščih ?... sem se zmotil - hotel sem napisati : na SLOVENskih sodiščih !_ _ _ _ _ _
XPAVC sporočil: 725
[#374448] 26.11.08 11:35
Odgovori   +    0
"Imel sem občutek, da se Kocič in Čeplak s to ponudbo iz mene norčujeta. Tega namreč v svoji 38-letni zgodovini na Triglavu nisem počel nikoli,"

Torej je skrajni čas, da začne opravljat tudi kakšno delo, ki je povezano z osnovno dejavnostjo zavarovalnic. Če se zaradi racionalizacije ukinjajo delovna mesta svetovalcev na papirju, se je pač treba prekvalificirati (ali kako že pravijo temu, ko ob zaprtju tovarn delavci stočejo, da nekaj delajo že celo življenje in kako naj sedaj pa kar nekaj drugega).
murje sporočil: 5.120
[#374484] 26.11.08 12:17 · odgovor na: XPAVC (#374448)
Odgovori   +    0
Mar za delo, ki je povezano z osnovno dejavnostjo, štejete tudi te povezane storitve,ki so definirane ali pa tudi ne!

DOVOLJENJE ZA OPRAVLJANJE ZAVAROVALNEGA ZASTOPANJA IN OPROSTITEV PLAČILA DDV
Pojasnilo DURS, št. 4230-261/2008-2, 20. 10. 2008
Na mnenje davčnega zavezanca, da oprostitev plačila DDV pri zavarovalnih transakcijah lahko uveljavljajo tudi druge osebe iz četrtega odstavka 227. člena Zakona o zavarovalništvu – ZZavar (Uradni list RS, št. 109/06-UPB2, 9/07, 102/07 in 69/0, čeprav nimajo dovoljenja za opravljanje dejavnosti zavarovalnega zastopanja, odgovarjamo:

Z zavarovalnimi in pozavarovalnimi transakcijami povezana storitev zavarovalnega zastopnika ali posrednika je oproščena plačila DDV v skladu s 1. točko 44. člena ZDDV-1 ne glede na to, ali zavarovalni zastopnik ali posrednik ima dovoljenje za opravljanje te dejavnosti ali ne oziroma ali izpolnjuje z ZZavar določene pogoje za opravljanje te dejavnosti ali ne.

V skladu s 1. točko 44. člena ZDDV-1 so plačila DDV oproščene zavarovalne in pozavarovalne transakcije, vključno s povezanimi storitvami zavarovalnih posrednikov in zastopnikov.

Pravilnik o izvajanju Zakona o davku na dodano vrednost – pravilnik (Uradni list RS, št. 141/06, 52/07, 120/07 in 21/0 v 71. členu določa, da so zavarovalni in pozavarovalni posli iz 1. točke 44. člena ZDDV-1, v skladu s predpisi, sklepanje in izvajanje pogodb o premoženjskem in življenjskem zavarovanju, pozavarovanju in sozavarovanju.

Zakon o zavarovalništvu – ZZavar (Uradni list RS, št. 109/06-UPB2, 9/07, 102/07 in 69/0 v četrtem odstavku 227. člena določa, da lahko storitve zavarovalnega zastopanja opravljajo tudi druge osebe, če sklepajo zavarovanja, ki so v neposredni zvezi z glavno storitvijo, ki jo opravljajo (na primer potovalne agencije, špediterji in osebe, ki opravljajo tehnične preglede vozil) in so pridobile dovoljenje za opravljanje dejavnosti zavarovalnega zastopanja.

Posedovanje dovoljenja za opravljanje dejavnosti zavarovalnega zastopanja ni pogoj, na podlagi katerega bi odločali o oprostitvi oziroma obdavčitvi te storitve z DDV, čeprav gre za kršenje določb zakonodaje s področja zavarovalništva.

Iz sodne prakse Sodišča Evropskih skupnosti (v nadaljevanju: Sodišče ES) namreč izhaja, da kadar obstaja konkurenca med zakonitimi in nezakonitimi transakcijami, načelo davčne nevtralnosti izključuje različno obravnavanje teh transakcij (npr. sodbi Sodišča ES v zadevah Karlheinz Fischer, C-283/95 in Lange, C-111/92).

Sodišče ES je v sodbi v zadevi Fischer odločilo, da države članice EU za transakcije iz 13(B) člena Šeste direktive* sicer lahko določijo pogoje in omejitve za njihovo oprostitev, vendar pa z le-temi ne smejo kršiti načela davčne nevtralnosti. Po členu 13(B) Šeste direktive je povzet 44. člen ZDDV-1.

V sodbi v zadevi CPP, C-349/96, je Sodišče ES poudarilo, da je potrebno oprostitve plačila DDV, določene v 13(B)(a) členu Šeste direktive, razlagati tako, da država članica ne sme omejiti obsega oprostitev le na storitve, ki jih opravijo zavarovalci, ki so po nacionalnem zakonu pooblaščeni za opravljanje zavarovalnih poslov.

Smiselno lahko glede konkretno obravnavane problematike zaključimo, da če iz same vsebine transakcije izhaja, da gre za z zavarovalnimi in pozavarovalnimi transakcijami povezano storitev zavarovalnega zastopnika ali posrednika, potem je ta storitev oproščena plačila DDV v skladu s 1. točko 44. člena ZDDV-1, in sicer ne glede na to, ali zavarovalni zastopnik ali posrednik ima dovoljenje za opravljanje te dejavnosti ali ne oziroma ali izpolnjuje z ZZavar določene pogoje za opravljanje te dejavnosti ali ne.

* Direktiva Sveta 77/388/EGS z dne 17. maja 1977 o usklajevanju zakonodaje držav članic o prometnih davkih – Skupni sistem davka na dodano vrednost: enotna osnova za odmero (UL L 145, 13. 6. 1977, str. 1) s spremembami.
www.durs.gov.si/si/d...opanja_in_
anon-157803 sporočil: 132
[#374619] 26.11.08 13:31
Odgovori   +    1
ja definitivno, 1800 evrov je taka vsota, da večina hipotetično misli, da bi delala za ta denar karkoli in prenašala vse neumnosti, ki se jih ljudje s pooblastili izmislijo - v imenu koga in česa?? in ob tem povsem spregledamo pomembne zadeve ki tečejo v zakulisju in so bistvene če ne že kar usodne - oropajo te dobrega imena, izbrišejo delovne zasluge, delo ovrednotijo kot nezadostno in nepomembno, celo če oseba želi menjati službo glej, lahko seže "dober"glas tudi tja, torej celo javna diskreditacija - pač umazati ime je relativno hitro in enostavno, očistiti pa včasih skoraj nemogoče - ko berem spodnja razmišljanja vidim, da se nam mora res zgoditi dno, da bomo znali razlikovati dobro od slabega in se s tistim tudi spopasti - vsekakor skrajni čas, da bi se končno našla pristojna instituicja - teh je kar nekaj , ki pridno črpajo javna sredstva - in naj že naredijo ustrezno raziskavo, ki bo nacionalna in reprezentativna, da bodo mobbing in bullying na delovnem mestu "končno spregledali" tudi najbolj slepi
anon-45881 sporočil: 7.327
[#374875] 26.11.08 16:15 · odgovor na: anon-157803 (#374619)
Odgovori   +    0
Naš lokalni strokovnjak za trg vrednostnih papirjev je očitno postal tudi strokovnjak za mobbing in oceno, kakšno plačo si kdo zasluži. Ko bi vsaj čevlje znal sodit, Kopitar.

yria je lepo napisal(a), kaj je osredni problem tega, da človeka želijo diskreditirati in ga ponižati javno, osebnostno in še karierno. To, da novemu direktorju ni več svetoval, se bolj sliši kot nezaupanje novega direktorja do njegovih nasvetov, ne do njegove nedelavnosti (slednje se sankcionira z disciplinskimi postopki, ne pa s ponujanjem novega delovnega mesta, ki tudi ni ravno piknik). Stvari pač večina slovenskih managerjev ne zna delati drugače, kot s pritiski, degradacijo, zaničevanjem, podcenjevanjem. Če ne bi videl drugačnih, ne bi verjetl, da je v Sloveniji sploh kakšen dober. Prepričan sem, da bi človek, če bi mu ponudili odpravnino 6 plač, sam še isto minuto dal odpoved in našel drugo službo. Še posebej, če bi mu dali lepo priporočilo za naslednjega delodajalca (tako bi se znebili tudi manj sposobnega delavca).

Kdor še ni vsaj videl ali celo začutil mobbinga, naj ne pametuje preveč po forumu. Ni kredibilen.
anon-159859 sporočil: 668
[#374942] 26.11.08 17:15
Odgovori   +    0
Kocić je pač janševec, torej nasilen človek.Upam, da mu bodo izstavili pošten račun.
anon-50006 sporočil: 198
[#375026] 26.11.08 19:29 · odgovor na: XPAVC (#374448)
Odgovori   +    0

XPAVC je napisal(a):
"Imel sem občutek, da se Kocič in Čeplak s to ponudbo iz mene norčujeta. Tega namreč v svoji 38-letni zgodovini na Triglavu nisem počel nikoli," Torej je skrajni čas, da začne opravljat tudi kakšno delo, ki je povezano z osnovno dejavnostjo zavarovalnic. Če se zaradi racionalizacije ukinjajo delovna mesta svetovalcev na papirju, se je pač treba prekvalificirati (ali kako že pravijo temu, ko ob zaprtju tovarn delavci stočejo, da nekaj delajo že celo življenje in kako naj sedaj pa kar nekaj drugega).
 
Težko ga bo opravljal. Gre namreč za zapitega primitivca, katerega si na vodilnih mestih ni želel niti Lenič, niti Kocič. Je pa žalostno, da lahko vsako podjetje skoraj po mili volji odpusti poljubno število "kolektivcev", samozvani veliki menedžerji pa so zašćiteni kot kočevski medvedje.
anon-53103 sporočil: 412
[#375250] 27.11.08 01:06 · odgovor na: anon-12560 (#374282)
Odgovori   +    0

salto je napisal(a):
Paradoksalno je, da si v Sloveniji upajo samo stari komunistični kadri tožiti zaradi mobbinga. Pa ravno oni ga že ves čas množično izvajajo nad večino delavcev že 60 let.
 
 A to si moraš upat?
bc123a sporočil: 48.253
[#375260] 27.11.08 03:14
Odgovori   +    0

"Ko je šef Triglava postal Kocič, res nisem imel dela, bil sem svetovalec na papirju," razlaga Mirnik. Pozneje ga je Kocič odslovil, Mirnik je septembra na delovnem sodišču dobil tožbo, ki je Triglavu naložila, da ga vzamejo nazaj v službo


No, ce to ni zblojeno? Se pravi, nasa delovna zakonodaja sciti dobro placane birokrate, ki tudi sami priznavajo da nimajo dela, pred racionalizacijo, tudi v podjetjih.

To si preberite vsi tisti, ki nekaj nabijate o racionalizaciji javne uprave in kako bi vi odpuscali birokrate, ki nic ne delajo. Ce drzava potem vsakemu taksnemu, ki je sicer zaposlen samo na papirju, dodeli 70K EUR odskodnine, zna biti to kar draga zadeva.
bc123a sporočil: 48.253
[#375261] 27.11.08 03:15 · odgovor na: anon-53422 (#374428)
Odgovori   +    0

dampav je napisal(a):

Če ne razumeš, da je ena od metod mobbinga tudi odrekanje dela (ne zaposlitve, ampak konkretnih zadolžitev) in premeščanje delovne mize pod stopnišče, potem nimaš podlage za oglašanje.

Razen, če ne bi rad dokazoval, da je pojem mobbinga izmišljotina. Good luck to you too.
 
Kako odrekanje dela razlocis od tega da dela za dolocen kader ni?

Mobbing je gotovo to, da nekomu premaknes mizo pod stopnisce ali na prepih, ampak ce obvelja tvoja razlaga, v sloveniji prakticno nikogar nihce ne sme vec odpustiti. Ker mu s tem odreka delo, a ne?
bc123a sporočil: 48.253
[#375263] 27.11.08 03:18 · odgovor na: premza (#374336)
Odgovori   +    0

premza je napisal(a):
Če sem jaz razumel prav mu Triglav sedaj ponuja službo referenta za 1.800. Prej, ko kot svetovalec ni delal nič, je dobival precej več, kar bi se dalo razbrati iz besed "Imel sem občutek, da se Kocič in Čeplak s to ponudbo iz mene norčujeta".
 
Zgleda da sva midva s crtom iz marsa. Namrec ob taksnih tolmacenjih cisto razumem, zakaj v sloveniji delavce v svoji firmi zaposlijo samo mentalno moteni osebki, ali pa tisti, ki imajo radi adrenalinske sporte.

Nima veze da je triglav drzavno podjetje, zakonodaja bi naj veljala enako za vse. In ce podjetje ne more odpustiti nekoga, ki tudi sam priznava da za njega ni vec dela, potem lahko res samo se ugasnemo luc.
crt sporočil: 27.686
[#375281] 27.11.08 07:33 · odgovor na: anon-53422 (#374428)
Odgovori   +    0

dampav je napisal(a):
Če ne razumeš, da je ena od metod mobbinga tudi odrekanje dela (ne zaposlitve, ampak konkretnih zadolžitev) in premeščanje delovne mize pod stopnišče, potem nimaš podlage za oglašanje.
Razen, če ne bi rad dokazoval, da je pojem mobbinga izmišljotina. Good luck to you too.

ali je pojem mobbinga v splosnem izmisljotina, ne vem. vidim pa, da je ocitno problem, kako presojati situacijo, ko nekoga ne rabis in ga placujes za nic opravljenega dela, pa se ti to ne zdi ok. ga premestis, ga odpustis ali pa ne smes nic od tega, ker bi to potem bil mobbing?

Strani: 1 2