Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek S 4,8% obrestno mero kljubujte finančni krizi

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (37)

Strani: 1

anon-142459 sporočil: 951
[#372075] 24.11.08 09:06
Odgovori   +    0
"BO SPREJELA", in "VELJAL BO OD 01.10.", danes smo 24.11.08, torej pomeni, da vloge pri DIBI niso varne,
bodo pa kdaj?
dronyx sporočil: 4.602
[#372119] 24.11.08 09:44
Odgovori   +    0
Nekaj podobnega je tudi tole:

www.e-obresti.si/pog...sanja.html

le da so tu obresti 4.5 %. Kakor piše na spletni strani pod FAQ, jamči do 22.000 € država oziroma na podlagi jamstvene sheme, karkoli to že je. Ne vem sicer, kje je tu obljuba, da država jamči zaradi finančne krize za vsa sredstva, ampak bolje nekaj kot nič. Sam čakam da mi pošljejo kartico (to traja od 2 do 3 tedne), potem pa postanem varčevalec v spletni banki. Kdo vidi tu kakšno natego?

Sicer sem razmišljal tudi o Dibi, ampak tam pa tudi sam nisem zasledil, da obstaja enako jamstvo, kot pri drugih bankah, na podlagi sheme.
jurijjurij sporočil: 4.944
[#372207] 24.11.08 11:04 · odgovor na: dronyx (#372119)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: jurijjurij 24.11.2008 11:09

dronyx je napisal(a):
Nekaj podobnega je tudi tole: www.e-obresti.si/pog...sanja.html le da so tu obresti 4.5 %. Kakor piše na spletni strani pod FAQ, jamči do 22.000 € država oziroma na podlagi jamstvene sheme, karkoli to že je. Ne vem sicer, kje je tu obljuba, da država jamči zaradi finančne krize za vsa sredstva, ampak bolje nekaj kot nič. Sam čakam da mi pošljejo kartico (to traja od 2 do 3 tedne), potem pa postanem varčevalec v spletni banki. Kdo vidi tu kakšno natego? Sicer sem razmišljal tudi o Dibi, ampak tam pa tudi sam nisem zasledil, da obstaja enako jamstvo, kot pri drugih bankah, na podlagi sheme.
 
Preberi si pogodbo, ki si jo podpisal ob odprtju računa. Tam morajo biti stvari definirane.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#372299] 24.11.08 12:19
Odgovori   +    0
To bi bila odlična zadeva, če bi ponujali še plačevanje položnic in bi izdali še BA kartico.

Samo to jim še manjka.
bc123a sporočil: 48.253
[#372329] 24.11.08 12:37 · odgovor na: (#372128)
Odgovori   +    0
Vse banke padejo pod jamstveno shemo. Drzava v bistvu naceloma ne jamci za nic, ampak banke vzajemno, do cca 20K EUR. Je pa v valu panike pred nekaj tedni tudi slovenska vlada obljubila neko garancijo do 100%, za katero ne vem ali se nanasa na vlado ali na vzajemno garancijo bank.
dronyx sporočil: 4.602
[#372673] 24.11.08 17:35
Odgovori   +    0
Glede e-obresti Volksbanke sem pogledal na pogodbo o odprtju in ... (tako dalje), ki je dolga eno A4 stran. V njej ničesar ne piše o kakršnihkoli garancijah ali zavarovalni shemi, se pa sklicujejo v njen na Splošne pogoje..., ki so objavljeni na spletu. V členih 2. 3. in 4. govori pogodba predvsem o tem, kaj vse je dolžan storiti imetnik (torej jaz). Samo to je razumljivo, saj pogodbo pripravi banka, ne komitent. :)
anon-184470 sporočil: 1
[#372689] 24.11.08 17:57 · odgovor na: anon-142459 (#372075)
Odgovori   +    0

pdv je napisal(a):
"BO SPREJELA", in "VELJAL BO OD 01.10.", danes smo 24.11.08, torej pomeni, da vloge pri DIBI niso varne, bodo pa kdaj?
 
Iz prve roke lahko zagotovim, da je avstrijska vlada zakon že sprejela in je v veljavi od 1.10.2008 dalje. Vloge pri Dibi so tako 100 % varne.
V naši agenciji namreč skrbimo za oglaševanje Dibe in smo seznanjeni z njenim delovanjem. V članku se je žal pojavila napaka, saj je avstrijska medtem zakon že potrdila, zato smo napako v tekstu že popravili. Na Dibini spletni strani je prav tako ažururano obvestilo o varnosti Dibe:

Informacije o zavarovanju vlog - plačilo odškodnine vlagateljem
Na podlagi direktiv Evropske unije mora v Avstriji vsaka kreditna institucija, ki se ukvarja s sprejemanjem zajamčenih vlog oz. opravlja posle z vrednostnimi papirji, po zakonu biti včlanjena v jamstveni sistem.
Posojilnice-Bank in Zveza Bank spadajo v jamstveni sistem Raiffeisen (Österreichische Raiffeisen Einlagensicherung registrierte Genossenschaft mit beschränkter Haftung). V primeru morebitnega stečaja banke ali če je nad včlanjeno institucijo odrejen poslovni nadzor (83. člen), ali če je glede zajamčenih vlog včlanjene institucije uradno odrejena ustavitev plačil (drugi odstavek 70. člena, 78. člen) ali če so pristojni organi matične države članice kreditne institucije, ki se je prostovoljno včlanila (sedmi odstavek), dali izjavo o nerazpoložljivosti vlog, morajo stranke predložiti zahtevek za izplačilo vloge pri Österreichische Raiffeiseneinlagensicherung in se identificirati. Po predložitivi zahtevka in opravljeni identifikaciji stranke je Österreichische Raiffeiseneinlagensicherung dolžna znesek izplačati najkasneje v roku 3 mesecev.


Nič skrbet, zakon sprejet, Diba je 100 % varna!
 
jurijjurij sporočil: 4.944
[#372707] 24.11.08 18:16 · odgovor na: dronyx (#372673)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: jurijjurij 24.11.2008 18:44

dronyx je napisal(a):
Glede e-obresti Volksbanke sem pogledal na pogodbo o odprtju in ... (tako dalje), ki je dolga eno A4 stran. V njej ničesar ne piše o kakršnihkoli garancijah ali zavarovalni shemi, se pa sklicujejo v njen na Splošne pogoje..., ki so objavljeni na spletu. V členih 2. 3. in 4. govori pogodba predvsem o tem, kaj vse je dolžan storiti imetnik (torej jaz). Samo to je razumljivo, saj pogodbo pripravi banka, ne komitent. :)
Sem preveril in imaš prav: v pogodbi jamstvo ni eksplicitno navedeno. Če pa prebereš dodatni material, ki bi ga moral dobiti ob podpisu pogodbe, in to so "SPOŠNI POGOJI POSLOVANJA S VOLKSBANK e-OBRESTNIM RAČUNOM ZA FIZIČNE OSEBE" potem na drugem listu pod točko XII. Jamstvo piše naslednje: ..... Vloge so zajamčene v skaldu z zakonodajo Republike Slovenije.

Torej so vloge po jamstveni shemi zajamčene do 22 keur.
crt sporočil: 27.686
[#372725] 24.11.08 18:50 · odgovor na: anon-184470 (#372689)
Odgovori   +    0

Futuristing je napisal(a):
  V naši agenciji namreč skrbimo za oglaševanje Dibe
dajte potem se tisto "podivjano inflacijo" ven :)
jurijjurij sporočil: 4.944
[#377402] 29.11.08 11:01
Odgovori   +    0
Zadnja novica za tiste, ki jih zanima: ko je obrestne mere na 4.8% dvignila spletna banka Diba, se je na enak način odzvala tudi Volksbank s svojim varčevalnim računom e-obresti. Torej je tudi na e-obrestih sedaj letna obrestna mera 4.8% (zaenkrat samo za fizične osebe). Ker se obresti pripisujejo mesečno proporcionalno (nekonformno), je efektivna obrestna mera celo nekoliko višja, torej 4.9%.

Konkurenca in tržne zakonitosti torej delujejo!

P.S. Za ljubitelje matematike še podrobnosti izračuna:
obr. mera = 1 - exp[12 * ln(1 + 0.048/12)] = 0.04907

Strani: 1