Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zaradi depeš odletela dva

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-9939 sporočil: 17.846
[Glavni forum] Tema: Re: Zaradi depeš odletela dva
[#313379] 10.09.08 11:28 · odgovor na: kzupanc (#313342)
Odgovori   +    2

kzupanc je napisal(a):

 
Kolikor jaz poznam (bolj malo sicer) se izobraženosti in razgledanosti volilcev lahko najbolj bojijo Lipa, SLS, SD, Zares, LDS, SNS, Desus in SLS. Še najmanj pa SDS in NSi od parlamentarnih strank. Ampak to je samo moje mnenje. Ki pa ima dobre argumente, ampak ni časa in prostora za to na tem mestu. Večina pa tako ne bi razumela.
 
Brez posebne želje, da bi ti oporekal povem, da je moje videnje "urejanja šolstva" takšno, da so vsi udeleženi polni "dobrih namenov" in lepih želja, a je rezultat neizprosno slab.

Delajo se, da delajo, a v bistvu prepuščajo otroke in s njimi našo prihodnost propadu brez ene same iskrene želje obrniti trend na bolje.

Za nekoga bi moralo biti alarmantno, da se mladu po koncu izobraževanja želijo takoj upokojiti, saj ne vidijo prihodnosti niti ne čutijo želje in potrebe po "premagovanju ovir".

V bistvu se vzgaja in spodbuja ukalupljenost, namesto, da bi se le-ta skušala izkoreniniti kot nekaj slabega.

Mlad človek, otrok, mora najprej biti radoveden, igriv, željan znanja in voljen početi marsikaj kar ga navdušuje, še najbolj pomembno je, da NIKOLI, ampak NIKOLI ne neha spraševati in biti pripravljen sprejeti odgovor.

Če me kaj skrbi me pač skrbi to. Ker ljudstvo brez prihodnosti je obsojeno na propad. Po izobraževalnem sistemu in po tistih, ki zapuščajo izobraževalni sistem (bodisi s diplomo ali pred njo) se bo izoblikovala prihodnost.

Otroci v osnovni šoli, denimo, ne morejo sploh ponavljati letnika vse do 7. razreda. Absurd-absurdov..

Tiskanje učbenikov prepuščeno zasebni inicijativi, ki ima (nedvomno legitimni) interes narediti čim več učbenikov in pripomočkov za obvezne, okrog hrbtenic naših najmlajših pa naj se brigajo pedijatri ali ortopedi, kaj?

Ukinjen učni uspeh kar pomeni še en motivacijski faktor manj za najbolj nadarjene in uspešne, hkrati pa potuha povprečneim in podpovprečnim.

Tako se samo še dodatno spodbuja povprečnost, navidezna enakost (NIKOLI ne bomo vsi enaki), v bistvu pa ukalupljenost in mediokritetsvo. Od otrok se tako v štartu naredi debile, ki bodo hitro pokapirali, da se nima smisla pehat za uspehom, če bo vse vseena figa, ker njihov uspeh itak nikjer (več) ne šteje, ker bo lenuh nagrajen enako kot on (v bistvu bo bolje nagrajen, ker bo odnos med vloženim delom in izkupičkom za lenuha bistveno bolj ugoden).

Katastrofa od katastrof in nimam besed groze in graje za neljudi, zombije in debile, ki so se v vseh preteklih letih domislili in domišljali vseh silnih "reform" s enim samim rezultatom.. Debilizacijo otrok!